Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » 3D modell feltöltése a netre?

3D modell feltöltése a netre?

Figyelt kérdés

Hello!


Google Sketchup 8 al csináltam egy házat és nem tudjátok hogy és hova tölrsem fel hogy mások mint egy flash játékot betölthessen(vagy letölthessem és elindul) és szétnézhet a házban.

Remélem tudtok segíteni!


2011. márc. 27. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne, bár láttam már olyant, hogy összeállitott fotókból(panorama) lehet Flash be mozgatni meg minden
2011. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én az alábbi megoldást szoktam használni. Előre leszögezem, hogy a Google Sketchup 8-hoz nem értek.

3DS Max-szel készítem el a modellt és scene-t kirenderelem 360 panorámaként. Már csak be kell importálni egy 360 flash panoráma maker alkalmazásba a 3D modellező programmal elkészített panoráma képet.

A modellből készített panoráma kép lehet cube, sphere, vagy cilinder.

A Sphere-rel lehet eléri a legvalósághűbb panoráma képet.

Ha a Google Sketchup 8-ban van 360 panoráma készítési lehetőség, akkor azt kell használni, ha nincs, akkor kénytelen vagy egy olyan 3D modellező alkalmazást megtanulni, ami tud 360 panoráma képet készíteni.

Itt találsz pár példát, hogyan is kell kinézni a renderelt képeknek:

[link]

Jó ha nagy felbontással dolgozol, igaz így a kép renderelése több órába is beletelhet, a modell kidolgozottságától és a render beállításoktól függően.

2011. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hasonlóra gondoltam mint a felettem szoló csak én szeretnék sétálni is a házban. mintha csak játszanék
2011. márc. 28. 17:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami neked kell (séta a házban) az igen komoly programozási ismereteket igényel.

Két nagy probléma van ezzel a dologgal:

1. Valósághű képről ne is álmodj, mivel ha csak azt nézzük meg, hogy egy 3D modellező programmal egy valósághű beltér vagy kültér 1 képkockájának renderelése akár több óráig eltarthat, így lehetetlen azt megoldani hogy legalább 20-30 képkockát jeleníts meg másodpercenként, ami a folyamatos képi megjelenést biztosítja az emberi szemnek.

2. Másik nagy probléma lehet az internetes sávszélesség.

E két probléma miatt szoktak rendszerint panoráma képeket és/vagy készí animációs videókat/filmeket feltenni webre.


A számítógépes játékok is azért nem rendelkeznek teljesen valósághű grafikával, mert jelenleg nincsenek olyan személyi számítógépek, amik ezt támogatnák.


Amire neked szükséged van azt kb. a játékfejlesztésre hasonlít. Ha nincsenek ilyen irányú ismereteid, akkor, ha most bele kezdesz a tanulásba, pár év múlva képes is leszel megoldani a problémádat.

Vagy egy másik lehetőséged van még:

[link]

Ez a szoftver képes arra, ami neked, kell de az eredmény grafikailag nem lesz olyan szép (a 3d modelljeidet, célszerű nagyon lebutítani /lowpoly modellek/), és programozási ismeret követelmény a szoftver használatához. Az alkalmazáshoz olyan 40000 Ft körüli áron hozzá is tudsz jutni. A próba verzió egyébként ingyen használható 30 napig.

2011. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!