Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » DNS Weblapkészités, avagy ezt...

Roxor3 kérdése:

DNS Weblapkészités, avagy ezt hogyan is kell telepiteni?!

Figyelt kérdés

A DNS neve nem biosz tanárok kedvenc szava hanem a Domain Name Server rövidítése. Erre azért van szükség mert rengeteg Domain létezik a világon ami nem más mint egy IP cím Betűkkel írva. Így könnyebben meg tudjuk jegyezni ezért lettek kitalálva Domain nevek.

Elsődleges Domain nevet szerezni kétféle képen lehet.


1. Veszünk egyet a millió Domain árusító honlapon. ( Ha valaki .com-s Domain nevet szeretne venni akkor a Domain.com oldalt tudom ajánlani itt 10$ egy .com-os Domain egy évre és bármilyen bank kártyával lehet fizetni fél óra múlva már kész is a honlapunk)


2. Regisztrál egyet ingyen erre két lehetősége van az egyik DOT.TK oldalon kinált valami-tk-s domain (ehhez segítséget a testvér oldalunkon találtok Ingyendomain.tk a vagy pedig a CO.CC által adott valami.co.cc-s domain.


Itt jegyezném meg egy oldalhoz használhatunk több Domain címet is tehát.

pl. valami.tk , valami.co.cc és valami.com-os Domain-t beállíthatjuk egy oldalhoz is ahogy majd később láthatjátok.


Rendben rendelkezünk Domain névvel. Akkor most szükségünk lesz egy tárhelyre ami rendelkezik saját DNS szerverrel illetve engedélyezi saját Domain használatát.

Ilyet könnyen találhatunk az interneten. Az összes Vista Panel-t használó szolgáltatónál egy az egybe lehet használni az általam leírtakat, illetve az összes tárhely szolgáltatónál hasonlóan kell eljárni.

Amit ajánlanék az a Byethost.com Itt kapunk ingyen 5GB tárhelyet és 50mb SQL adatbázist továbbá DNS szervert is használhatjuk ingyen.


Ha megvan a tárhely akkor hozzuk össze a Domain-t a Tárhellyel a DNS szolgáltatással.


Lépjünk be az Vista Panel-be és válaszuk ki a Domain résznél a Addon Domain menüpontot.



Az Addon Domain menüben kell tudatni a szolgáltatóval a Domain címünket. Ezt írjuk egyszerűen be. Pl. "VALAMI.TK" (kis és nagybetű nem számit, DE a " http://" és a "www" prefixumokat(előjelek) ne írjuk óda.)

Majd kattintsunk az ADD DOMAIN gombra és kész is.

Alul látjuk a "Name Servers to use:" alatt a DNS szerverek címét innen válaszunk ki két egymás alatti DNS szervert esetünkben a ns1.byet.org és a ns2.byet.org, ezeket írjuk fel mert a következő lépésben erre lesz szükségünk.



A Harmadik és egyben utolsó lépés, hogy a Domain ciműnket össze hozzuk a tárhelyünkel az amikor a Domain szolgáltatónál is tudatjuk, hogy melyik DNS szerverhez rendelje hozzá a Domain címünket.

Itt kell megadni a DNS Service menüben az előbb felírt ns1.byet.org és a ns2.byet.org-t.

Pl. a Dot.tk oldalon a következő képen járjunk el.


My Domains-nél menjünk a "Modify a Domain" részhez és válaszuk ki a Domain-t amit DNS szolgáltatással szeretnénk használni. Válaszuk ki a "Use Custom DNS service"-t

Ezután az Add Another hostname-re kattintva adjunk hozzá még egy hostname-t!

És töltsük ki a példa alapján!



Ha mindennel megvagyunk a szolgáltatás életbe lépése 1-72óráig is eltarthat. Tehát várjunk egy fél napot ezután már bátran írjuk be a böngészőbe a Domain címünket és telepítsük fel honlapunkat.



Találtam ezt a leirást csak nem értem, hogy kell telepiteni?

Valaki le tudja nekem egyszerüsiteni lépésről-lépésre?

Esetleg msnen?

MSN: FOOSE.11@hotmail.com


2011. ápr. 21. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:

A domain dns-e nem egy telepíthető valami, olvasd el újra a leírást mert nem értetted meg.

Neked egy tárhely kell hozzá domain címmel.

2011. ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem értem el tudod nekem magyarázni itt vagy msnen?
2011. ápr. 21. 19:26
 3/7 A kérdező kommentje:
SEGITSETEK MÁR
2011. ápr. 21. 20:25
 4/7 A kérdező kommentje:

Sikerült felraknom!Viszont egy uj témát akarok rá telepiteni de nemtudom hogykell! Segitsetek

Am egy HTML -t akarok rárakni

2011. ápr. 23. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegul sikerult megoldanod amit akartal?
2011. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom megoldani, hogy htlml-es design hogy lehet felrakni rá...
2011. ápr. 27. 17:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Uristen :) Te nem nagyon vagy tisztában azzal mit szeretnél...
2011. ápr. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!