Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lehetséges egy weboldalon...

Lehetséges egy weboldalon automatikusan annak megfelelő betűméretet használni, amekkora ablakban nézi a böngésző?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 07:12
 1/7 compactegon ***** válasza:
akkora méretet használsz, amekkorát akarsz pixelben vagy %-ban. a body-ban megadott értékre gondolok. a többi dobozban ha eltérő nagyságúak a betűk, akkor nyilván az érvényesül.
2011. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Betűmértet kérdeztem, nem dobozt. A betűméretet is meg lehet adni százalékban? Azt szeretném hogy akármekkora ablakban is nyitják meg, ne lógjon ki. Azaz kicsi ablakban kicsi betűvel irja ki, mig nagy ablakban naggyal.
2011. jún. 7. 16:49
 3/7 compactegon ***** válasza:
ja értem már, tehát a felbontásról beszélsz? ha valaki 1024x768-on nézi, akkor nagyobbak a betűk mint full hd-n? ezen szerintem nem tudsz segíteni. ja igen, és meg tudod adni a betűket %-ban, de a bodyban akkor add meg az oldal betűméretét (11-12px gondolom), és ahhoz képest tudod %-ban írni. de igazából mindegy, hogy % vagy px. ha a bodyban csak sans-serif betűtípust adsz meg, akkor pedig az alapértelmezett betűméretet és fajtát kapod a képernyőn.
2011. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy ne legyen megoldás, hiszen ez alapvető probléma, és a html az egyetlen olyan formátum, ami átméretezhető felületre van kitalálva, akkor gondolom ez egy központi probláma.
2011. jún. 8. 10:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Például itt van a Gyakorikerdesek.hu oldal. Ezt úgy csinálták meg, hogy adott szélessége van pixelben. Emiatt egy nagyobb képernyűn teljesen kihasználatlan széles fehér csíkok jelennek meg a böngésző szélén. Szerintem ez nagyon gáz, és korszerűtlen. Egyrészt nincs kihasználva a hely, másrészt feltételez valami méretet, amire készítették. De például PDA-n biztos görgetni kell, egy nagy monitoron meg fölösleges. Szerintem az ésszerű, ha ahhoz igazodik, amekkorában nézed. Nehogymár ne lehessen megoldani.
2011. jún. 8. 10:19
 6/7 compactegon ***** válasza:
akkor egyszerű, meg kell adni a dobozok méretét %-ban voilá.
2011. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meglehet természetesen, az oldalt tudod a felbontástól függően méretezni, vagyis automatikusan méretezze magát.
2011. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!