Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kitől béreljek tárhelyet...

Kitől béreljek tárhelyet webáruházam számára, hogy magasabb legyen a látogatottság?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:

A tárhelynek semmi köze a weboldal látogatottságához.

Keresőoptimalizálást kell végezni. A normális weblapfejlesztő cégek a keresőoptimalizálást kb. 200000-300000 Ft-tól szokták kezdeni, és akár több millió forint is lehet a vége, persze ez az igényektől is függ.

Rengeteget számít az internetes reklám is. A legjobb reklámozási és weboldal népszerűsítési lehetőségek nem ingyenesek.

2011. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a google a barátod, annyira hogy fel lehet venni az oldalad a keresőjébe címkékkel, jó sokat beírsz akkor már egy plusz pont, onnantól végzi a dolgát a google és jó címszavakra ki fogja adni az oldalad.
2011. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló!

Ha a címkék alatt a meta leírásokat érted, akkor annyit mondhatom, hogy azok önmagukban nem sokat érnek. A relevancia sokat számít, és a keresőszó halmozás sem biztos, hogy jó megoldás. A SEO-t már a weblap tervezési folyamatánál figyelembe kell venni.


Kérdező!

Ha a honlap nem jól van tartalmilag, szerkezetileg és technikailag felépítve, akkor az nagy hatással lesz a keresőoptimalizálásra, és fontos az is, hogy a honlap legyen valid. A linképítés is fontos, ahogy azt már az első válaszomban is írtam.

2011. jún. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A keresőoptimalizálással, mármint ha külső céget bízol meg vele, egy gond van. Ha te azért fix összeget fizetsz (nem az eredmény alapján), akkor előfordulhat, hogy nem fog megtérülni az ebbe fektetett pénz, ráadásul jó esélyed van rá, hogy ne térüljön meg. Ha te kifizetsz erre százezer forintot, és nincs megrendelésed, vagy csak alig van, a keresőoptimalizáló cég akkor is megkapta ezért az ellenszolgáltatást, szóval az ő részükről mindegy a dolog, hogy te keresel-e ezzel, vagy nem.


Én linkkatalógusokat szerkesztek, és a keresőoptimalizálásnak az az egyik része, hogy ezekbe a katalógusokba beregisztrálják a vállalkozás honlapját. Had ne mondjam, hogy az ajánlásnál írt szempontjaimat a legtöbb ilyen cég figyelmen kívül hagyja, de még az egyedileg írt válaszleveleimre is alig érkezik visszajelzés. Ez annál is inkább szomorú, mert valaki fizet ezért, sokszor nem is keveset. Van 1-2 cég, akinek még 100 forintot sem ér a munkája, mégis tízezreket elkérnek.


Sőt volt olyan eset, hogy az egyik keresőoptimalizáló cég honlapját, illetve ügyfeleit tömegesen utasítottam el, ugyanazzal az indokkal, de még a 100. linkajánlás után sem tűnt fel, hogy az általuk linképített oldalak egyike sem szerepel nálam. Ez komoly, már mint a 100 linkajánlás! Ráadásul sem a keresőoptimalizálás, sem a SEO kulcsszóra nincsenek benne a Google első 100 találatában!


Ugyanakkor százezreket kérnek el a honlapkészítésért és a linképítésért, miközben a saját honlapjukat képtelenek voltak az első 100 közé bejuttatni a Google találati listájában a releváns kulcsszavakra!

Tehát ha te kifizetsz százezreket, az sajnos semmire sem jelent garanciát. Ne a linkek száma alapján, hanem az elért eredmény után fizess. Nagyon kevés olyan cég van, aki ezt felvállalja, hogy az eredmény alapján fizess, de amelyik ebbe belemegy, az biztos nem fog csalódást okozni. És az eredmény szón nem azt értem, hogy hány száz katalógusba vették fel a linket, hanem hányadik helyen vagy az optimalizált kulcsszóra a Googlén. Az ugyanis nagyon egyszerű, hogy 200 katalógusba beregisztrálják az oldaladat darabonként 500 forintért, csak épp ezzel még lehet, hogy az első 100-ba sem kerülsz be a kiválasztott kulcsszóra.


Az elején írtakat pedig nyomatékosítom: ha te fix összeget fizetsz erre, senkit nem fog érdekelni, hogy az megtérül-e, illetve mennyi megrendelésed van. Ha te semmit nem keresel vele, a keresőoptimalizáló cég akkor is megkapja az ellenszolgáltatást.

2012. márc. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólóval én is egyetértek.

Egyre több weblapfejlesztő cég alkalmazza már szerencsére a teljesítményorientált díjszabást, vagyis az alapján fizetsz, hogy ők mely keresőkben milyen helyezéseket produkálnak.

Viszont az elért helyezés nem garantálja, hogy többen is fognak a webáruházadból vásárolni, de az esélyeidet növeled vele.

Én már készítettem olyan weboldalt, ami a megrendelő által meghatározott keresőszavakra 1-2. helyen jön a Google-ban, de maga a termék, amit forgalmaz a jó helyezés és magas látogatottság ellenére sem kell a fogyasztóknak. A vásárlási hajlandóságod nagymértékben befolyásolja az adott termék ára, minősége és mennyire elégíti ki a termék a fogyasztó szükségleteit. Nagy a jelentősége a reklámnak is.

2012. márc. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!