Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Belépés elmentése PHPba?

Belépés elmentése PHPba?

Figyelt kérdés

Belépést akarok csinálni, de eddig csak SQLest láttam de PHPsat szeretnék, ami elmenti egy külön file-ba:


<body bgcolor="black">

<form action="takelogin.php" method="post">

<div align="center">

<p> </p>

<p></font><br></font>

<font size="3" color="white"><b>Felhasználónév</b></font><br><br>


<input name="name" type="text" class="style1">

<br></font><br></font><font size="3" color="white"><b>Jelszó</b></font><br><br>

<input name="pass" type="password" class="style1">

<br>

<label>

<br>

<br>

<font size="3" color="white"><b>Szerverek</b></font>

<br>

<br>

<label>

<select name="select" size="1">

<option value="alap">asd</option>


<option value="szold">asd</option>

<option value="zold">asd</option>

<option value="zold">asd</option>

<option value="vzold">asd</option>

</select>

</label>

</p>

<p><br>


<input type="submit" class="style1" value="Belépés"

<br>

<br>

</p>

</div>

</form>

<div align="center">

<p> </p>

<p></font><br></font>

<font size="3" color="white"><b>Oldal megtekintéséhez be kell jelentkezzned!</b></font><br><br>

</body>

</html>

...

...

ezt egy weblapon találtam (atwsen) ahol nincsSQL és takelogin.phpba menti ela cuccokat?


2011. jún. 24. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Atw-n alighanem van MySQL (ahogy szinte minden tárhelyen, majdhogynem az összes ingyenesen, és minden fizetősön). Érdemes lenne azt használnod.

Ha ez valamiért mégsem jöhet létre, akkor nézd meg a PHP fájl-ezelést (PHP file handling), és mentsd ki egy szöveges fájlba (de ismétlem, ez nem a helyes módja ennek, ugyanis könnyen hozzá lehet férni, használj bonyolult fájlnevet, és mindenképpen kódold a jelszavakat MD5-el.)

2011. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ám felesleges a kódolás nekem 1 fontos hogy elmentse :) atw-n hol kell SQLezni :S


Nekem elég annyi hogy megtudjam nézni a mentet belépéseket (olyan oldalon ahol szinte nem kell ragisztrálni )XD

2011. jún. 24. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:

(előreis bocs mindenkitől a flameért, de ez most le...ta nálam a biztosítékot..)


Ember! "eddig csak SQLest láttam de PHPsat szeretnék"


Szóval: van a html, ami mondjuk úgy, hogy megjelenít dolgokat; van a php, ami egy szerver oldali nyelv és műveleteket is tud végrehajtani; és van az sql, ami egy adatbázis. Ennek a mondatnak így marhára semmi értelme nincs; ált. mindig: a php végzi a műveletet és eltárolja pl valahol az adatokat; a tároló hely az ún. adatbázis, ami lehet sql, fájl, elvont réteg, miegymás... úristen, előbb nézz bele az alapokba, kérlek!!!


Na de hogy produktívat is írjak: ha nem akarsz sql-t, akkor text adatbázist könnyen használhatsz.. annyi, hogy guglizz úgy, hogy pl: "php + txt login"

2011. jún. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!