Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyibe kerülne egy ilyen...

Mennyibe kerülne egy ilyen honlap fentartása és maga a honlap elkészítése?

Figyelt kérdés

Van egy ötletem ami simán befuthatna, szóval a kezdő lap angolul lenne,

a honlap sima html+php+css (login rendszer+...) ekből állna( sem a facebook se más közösségi honlap utánzatot nem akarok..)

de a napi 2+ millió látogató meglenne ha beindul a honlap


szóval mennyibe kerülne a honlap+ a fentartása( a domain+tárhelyen kívül)+karbantartása


2011. júl. 3. 15:14
 1/7 anonim válasza:
100%
Ha napi több mint 2 millió, akkor tökmindegy mennyibe fog kerülni...
2011. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
na erre kíváncsi vagyok:D tuti valami igen "eredeti" ötlet.
2011. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A honlap elkészítésének munkája attól függ kitől kéred. Vannak olcsóbb /illetve drágább helyek is. Én olyan 40-50 ezer forintra saccolok. Aztán ha már olyan eredeti ötlet, és napi két millió látogató, érdemes szerződést köttetni a készítőkkel, mert könnyen ellophatják az oldaladat..Aztán még le is kéne védetni, hogy ne csinálhassanak egy ugyan olyan oldalt, mert ha nem védeted le, megteheti akárki. A fenntartásához kellenének emberek, akiknek esetleg fizetést kéne adnod, az tőled függ hogy kire mennyit szánsz, karbantartása dettó. Domain-t és tárhelyet lehet szerezni évi 10.000FT(.hu)-ért, vagy évi 10 $(.com,.org)-ért, hely függő. Táhelyet meg lehet jót kapni ingyen is csak keresni kell, de ha venni akarsz akkor az is hasonló árban van mint a domain.
2011. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért az árnál számít, hogy mennyire bonyolult az oldal. De ha napi 2 millió látogatód lesz, egy hónap alatt csak megkeresed Adsense-el a készítés költségét...
2011. júl. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

napi 2 millió látogató de fingod sincs ilyen dolgokról... valószónű :D


napi két milla látogatónál számolj CSAK 10 oldal letöltéssel átlagban :D az 20 milla ugye... NAPONTA! :D ehhez nem elég egy bika szerver gép sem... nemhogy vmi mezei ingyen tárhely...


szóval ami kell neked egy ilyen oldalhoz kb egy saját szerverterem pár szervergéppel, egy domain... ami tényleg csak 10$, olyan ember aki ért a szerver beüzemeléséhez. Külön ember aki megírja neked az oldalt (ha ilyen nagy durranás lenne amilyennek írod) akkor ha pl rám bíznád 1 millió lenne az alsó határ az elkészítésének.


Plusz nem mindegy hogy kivel csináltatod, mert nem elég h jól nézzen ki, de mint kódszinten megírva is tökéletesnek kell lennie.


Az ilyen levédések meg ilyesmikről fogalmam sincs... de sztem az se ingyenes.

2011. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem: abban az esetben, ha az ötleted tényleg ekkora, akkor a megírás költsége kb tíz.. mármint százalékos részesedés :D

Ha tényleg ennyire biztos vagy az ötletedben, akkor a legjobb út, ha társulsz egy szakemberrel, vagy többel, akikkel összeülve együtt megcsináljátok...


Egy honlap ára amúgy: attól függ, mi legyen rajta: tehát amit eddig tudunk: legyen egy login rendszer.. na, azt kb. 5ezerért már meg tudod íratni bármelyik szakmai fórum munka/állás rovatában... de akkor belép az a kétmillió felhasználó egy naaaagy fehér lapra... az ár attól fog esetedben függni, hogy azon az említett fehér lapon lévő, általad megálmodott funkciókat mennyire melós dolog létrehozni.

/ha komolyan kérdezted: írd le, kb mi merre meddig stb.. működésileg, és megmondom konkrétan, hogy egy cég, amilyennél pl én is dolgozom, mennyiért vállalná el./

2011. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, ebből vajon lett valami? :)))
2013. ápr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!