Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lehetséges volna PHP-ben a...

Lehetséges volna PHP-ben a karakterek kiírása a képernyőre lassítva?

Figyelt kérdés

Tehát én határozom meg, hogy a ezt a sort, vagy szót "x" sebességel írja ki karakterenként?

Ha nem lehetséges, akkor Javascriptben megoldható?


2011. júl. 3. 18:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
figyi, ha adsz egy linket, ahol ezt meg tudom nézni, akkor megnézem és megmondom, ha tudom, hogy mi a gond..
2011. júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
2011. júl. 8. 10:14
 13/19 anonim ***** válasza:

hát, pedig elvi hiba nincs = tök ugyanaz nekem is a kód..


ekkor két eset lehet: vagy a szolgáltatód tilt valamit, <-ez a rosszabb eset, ekkor nincs mit tenni

2. a gyik.hu-s bemásolás-kimásolás hatására történt valami torzulás, ez általában a zárójeleket és idézőjeleket szokta érinteni;ha csak ennyi a hiba, akkor:

[link]


Szóval próbáld meg ezt a rart leszedni.. én annyit csináltam, hogy a bemutatott, működő példafájlt beletettem... próbáld ki, ezt kicsomagolva = kapsz egy 012.html nevű fájlt, és azt felmásolod, akkor mivan.. rem, működni fog...

2011. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
köszi, müködik, szerintem is vmi idézőjel vagy vmelyik fajta karaktert megváltozott.:)
2011. júl. 9. 21:20
 15/19 A kérdező kommentje:
még olyan kérdésem volna ehez, hogy lehetséges vele olyat megcsin, hogy több sort írjon, de úgy hogy kiírja az első sort, jön a következő sor, aztán a következő, de az előtte lévő sorol is megmaradjanak?
2011. júl. 9. 21:34
 16/19 anonim ***** válasza:

nah, akkor webprog gyorstalpaló: két, laikusan megfogalmazva hasonlónak tűnő dolog a "mi világunkban" nem feltétlenül hasonlít egymásra a megoldást illetőleg!

Esetünkben: ez a script azt csinálja, hogy adva van egy tömb, melynek elemeit számokkal indexeltük. A funkció azt teszi, hogy egy adott helyre beírja a tömböt /ha egy sima phpt veszünk alapul: ha megmondod neki, hogy echo $tomb; akkor az utolsó elemet írja ki... legalábbis ezt látod, de a valóságban az ő saját, szemmel követhetetlen műveleti sebességével kiírja a tömb első elemét, aztán ezt felülírja, stb, de az utolsónál megáll/, ehhez képest annyit csinál a script pluszban, hogy: qrvára lelassítja a megjelenítést; valamint a ciklus lefutása után újraindítja azt...

Szóval a kérdésedre válasz: "ezzel" nem lehet, ahhoz másikat kell írni, vagy ezt átvariálni.. szerintem úgy, hogy a soron következő elem helyett az összes eddigit kiírja normál sebességgel+majd a soron kövit lassítva...


Ez a script egyébként, a "valamiremajdjolesz" nevű mappámból van: egyszer volt olyan, hogy a T. ügyfélnek sehogy nem tudtunk a kedvére tenni, mert szerinte nem lett elég futurisztikus a rendelt oldal... na, amikor már nagyon eldurrant az agyam, akkor jött az ötlet, hogy keresek valami jó js funkciót, álá parasztvakítás céljából.. szerváltam egy jókis font.készletet, kb olyan betűkkel, mint a stargate-ben a g'auldok nyelve, és tádáá, kész is az elégedett ügyfél (aztán hadd bámulja a barma a futó szöveget egész nap...)

Ezt azért meséltem el, hogy rávilágítsak: nem a js a fő profilom; értek hozzá olyan szinten, ami nekem elég + csináltam már pár ilyen jellegű stuffot tutorialokból, de én leginkább phpzek, meg sitebuildelek és designolok mostanság..

Szóval hogy most konkrétan hajnal-1kor megmondjam, mit hova hogyan variálj, na az eléggé esélytelen: DE:

<és most pls ne nézzen ide senki szakértő>

1.) csinálj két, tök ugyanilyen kódot. elsőkód & másodikkód

2.) az elsőkód: csak a tickercontents[0] et tartsd meg, a [1]est töröld.

3.) a másidikkód: 2 sor kell: a [0] ba írj szóközöket, a tickercontents[1]-be meg a másodiksort..

Aztán állítsd be a kiírási sebesség függvényében a sorok cserélődését úgy, hogy az első kódban fele olyan lassan cserélődjön a szöveg...

Érted az elvet?? /most jobb nem jut eszembe, de ha végzek a melóval, hnap ki fogom próbálni.../ lényeg az lenne ebben a szakbarbár megoldásban, hogy amíg kiírod az első sort, a másikkód szóközöket ír ki, és míg a második kiírja a normális tartalmát, addig az elsőskód a ritkább cserélődés miatt még kint-hagyja a szöveget.. ez tulajdonképpen az, amit szerettél volna...


na mit szólsz? :D /tudom, kevesebb kávé.../

2011. júl. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Na, most leesett az állam, hogy 1 barbár vagyok..:D

Mielőtt írtam volna, megcsináltam azt, amit az előbb írtál és nem futott le, gondolom át kellene írni a kódokat, mert megegyeznek, de arra már nem volt idegzetem és mivel nem is szakterületem, mert inkább html + php, így inkább megfelelőbbnek láttam megkérdeznem.:)

Egyébként csak egy dizájnos ötletemnek köszönhetően kerültem ilyen helyzetbe, mert ha megnézed a webem amit már korábban linkeltem "Sull'iPod" nevű programom, kezdőlapok generálására van kifejlesztve, kikapcsoló gombal felszerelve és bekapcsolva gondoltam kisebb szgép indítási látványt, mintha a gépet kapcsolnád be.:)

2011. júl. 10. 22:05
 18/19 anonim ***** válasza:

:D :D :D


zsííír!


Amúgy: nem, eddig nem néztem meg, és azt kell mondjam, korrekt kis cucc...


Szóval: persze amennyiben nem álltál még el e szándékodtól: segítek neked ezt megvalósítani, ha tudok..

ha igen: írd le, hogy pontosan mit szeretnél..

/kicsit visszaolvastam régi dolgokat és sztem talán meg tudom csinálni az átalakítást, de feladatspecifikus a dolog.... tehát ha úgy gondolod, h próbáljuk meg, pl scrennshot+paint, rajzold meg, mekkora, milyen szín alapon milyenszínű dobozt akarnánk, és mik a sorok/szövegek.../

2011. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Rendben, de szerintem már ne ide írjuk.:)

Gondolom biztos van FaceBookod. Lájkold be az oldalt aztán a továbbiakban már megtalállak és írok.:)

[link]

2011. júl. 11. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!