Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nem tudtok véletlenül olyan...

Nem tudtok véletlenül olyan TAG-et, kódot, ami lehetővé teszi, hogy felbontástól függetlenül, minden képernyőn ugyan úgy jelenjen meg a weboldal? (JS, CSS, HTML, stb. minden jöhet)

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Csinálsz egy külső befogó dobozt (div) aminek css-ben fix szélességet adsz meg pl.:

<div style="width: 980px;">

IDE JÖN MINDEN MÁS

</div>

Így a doboz mérete 980px lesz, se több se kevesebb. Ha esetleg középre akarod helyezni, akkor css-ben:

margin: 0 auto;

2011. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első válaszolóval mélységesen egyetértünk! A kérdés egy olyan igényt fogalmaz meg, melyre a vszleg egyetlen, de tökéletes, és legjobb megoldás a div-ek használata a kódban, formázásukra külön css fájlt használva.


A fentihez még annyit tennék hozzá, hogy feladatspecifikus ugyan a dolog, de létezik eset, amikor a "mindenhol ugyanolyan, bármekkora felbontáson, bármilyen eszközön" problémát úgy célszerű megoldani, /főleg, ha leginkább képek alkotják a layoutot/, hogy a dolgok szélességét százalékban adod meg képpont helyett.

pl: egész oldal szélességét elfoglaló vízszintes menü, ami képekből áll: egy gomb szélessége= 100/n % ezzel garantálva, hogy minden felbontáson pont egy sorban pont az egész szélességet kitöltő menü jelenjen meg, még extrém hülye felbontáson is...


De ezt csak leírtam, lényeg: Hallgass az első válaszolóra, ő mondja a tutit!!

2011. júl. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első nem jó. Ez arra jó, hogy a keret ugyanakkora minden felbontáson. Ettől függetlenül a tartalom széteshet. Nincs rá külön script, vagy tag, vagy kód. Körültekintően kell megírni az oldal kódját, ennyi a trükk.
2011. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Első nem jó. Ez arra jó, hogy a keret ugyanakkora minden felbontáson."


bocs, de nem az volt a kérdés, hogy: "lehetővé teszi, hogy felbontástól függetlenül, minden képernyőn ugyan úgy jelenjen meg"?

2011. júl. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem figyeltélarra, amit írtam, úgyhogy leírom újra. A keret lesz ugyanakkora, a tartalom még széteshet ettől függetlenül.
2011. júl. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem eleve hülyeség 1000px-nél szélesebb oldalt csinálni. 800x600-at gyakorlatilag nem használ már senki, a függőleges görgetés pedig teljesen elfogadott. Ennek fényében az első válasz szerintem teljesen korrekt, aki annál szélesebb oldalt csinál, az magának okozza a nehézségeket. A százalékos css-t én veszélyes mókának tartom, de lehet csak rossz beidegződés, na meg egy bonyolultabb layoutnál kicsit macerás lehet.
2011. júl. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!