Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet fejlécet fix...

Hogy lehet fejlécet fix helyre állítani, hogy ne gördüljön együtt a tartalommal?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre válaszotokat!
2011. júl. 15. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy működik, hogy belerakod egy divbe, aminek CSS-sel position tulajdonságának vagy az absolute, vagy a fixed értéket kell beállítani, már nem emlékszem pontosan és aztán a top, illetve left, right stb paraméterekkel meg tudod határozni a böngészőablaktól a fix helyzetét. És akár hogy görgetik elvileg mindig ott lesz.

Azonban semmi sem ilyen egyszerű, mivel figyelembe kell majd venned a különböző felbontásokat, böngészőtípusokat. Lehetséges, hogy az egyiken működni fog, másikon nem. Ezek mindig közbejöhetnek.

2011. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gondolom excel.


Ilyet keress: ablaktábla rögzítése.


Ki kell jelölni előtte a fejléc alatti sort (ha az 1-ben van a fejléc, akkor a másodikat).

2011. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocs, nem vettem észre a kategóriát. Mea maxima culpa.
2011. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Weblapon szeretném, hogy van gy fejlécem, és rajta a menüpontok. Ez ne gördüljön, mindig fent maradjon. Háttérképpel meg tudom oldani, hogy ne gördüljön, de menüs fejléccel nem.
2011. júl. 15. 14:10
 5/10 anonim ***** válasza:

==========================================


A css:


==========================================

@charset "utf-8";

/* CSS Document */


body {

margin: 0 auto;

width: 800px;



}


#css_horizontal_menu{

/*specify here a width for a horizontal menu at fixed measure*/

/*1. remove the default list bullets*/

list-style:none;

/*2. method to avoid that the background of the div container collapse with floated elements*/

overflow:hidden;

/*3. in relation to the above method, for Internet Explorer 6, we need to specify a width of 100%*/

width:100%;

/*4. margin value to null – needed for Internet Explorer*/

margin:0;

/*5. a space (padding) of 1 px between the list border and its content*/

padding:1px;

/*6. the background color of the menu*/

background-color:#FFFFFF;

/*7. a border of 1px around the menu*/

border:1px solid #437E7E;

position: fixed;

}


#css_horizontal_menu li{

display:inline;

}


#css_horizontal_menu a{

/*1. convert the link from inline to block element so that we can next specify width/height*/

display:block;

/*2. the float left that will align the links horizontally*/

float:left;

/*3. a fixed width for al the links*/

/*for links adaptable in width to its text content, using padding-right without the width*/

width:60px;

/*4. the height*/

height:25px;

/*5. an empty space to the left of each link*/

margin-left:1px;

/*6. and a left space (padding) between the border and the text link*/

padding-left:15px;

/*7. background color of the links*/

background-color:#F0F7F7;

/*8. a left border of 10px*/

border-left:10px solid #C7E2E2;

/*9. the font family*/

font-family:arial;

/*10. the font size*/

font-size:10px;

/*11. convert the font to capital letter*/

text-transform:uppercase;

/*12. remove the text underline added by default to the links*/

text-decoration:none;

/*13. the color of the text links*/

color:#437E7E;

/*14. vertical align of the text link (value equal to the height)*/

line-height:25px;

}


#css_horizontal_menu a:hover{

/*1. change of background color*/

background-color:#E5E5E5;

/*2. change of the left border color*/

border-left:10px solid #CCCCCC;

/*3. change the color of the text link*/

color:#666666;

}


#css_horizontal_menu a.first{

margin-left:0;

}


==========================================


A kód:


==========================================


<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

<head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

<title>Untitled Document</title>

<link rel="stylesheet" href="menu.css" charset="utf-8" />

</head>


<body>


<ul id="css_horizontal_menu">

<li><a href="#nogo" class="first">link 1</a></li>

<li><a href="#nogo">link 2</a></li>

<li><a href="#nogo">link 3</a></li>

<li><a href="#nogo">link 4</a></li>

</ul>


<br /><br />


Lászlóék nagyobb otthonba szerettek volna költözni, ám egy még nem egészen kész lakásra esett a választásuk, ráadásul elkövették azt a hibát, hogy hittek az ingatlanos "határidőre kész lesz" ígéretének.

<br /><br />

Asszonnyal béreltük egy kellemes, új építésű, ámbár kicsi (1 szobás) lakást a VIII.-ik kerületben. Békében éldegéltünk ott több mint 1 évet, mivel a ház kapuin belül probléma nem nagyon volt. A szomszédok barátságosak, összetartanak, nyáron összenépi barbecue, meccsnézés az udvaron, tehát minden ami kell egy kellemes környezethez. A probléma igazából a kapun kívül kezdődött. Aki budapesti, gondolom nem kell részletezni a Lujza utca és környékét.

<br /><br />

Nos a szerződésben foglalt 1 év már letelt, és júliusban úgyis esküvő lesz, gondoltam nézzünk körbe valami nagyobb után. A felső határ amit meghúztunk 80.000+rezsi. Tisztában voltunk vele hogy ennyiért csak pesten kívül fogunkt találni az agglomerációban, de mivel kocsi van, ez akkora gondot nem okoz. Ennyit be lehet áldozni a kellemesebb életkörülményekért.

<br /><br />

Hosszas keresgélés után megtaláltuk ezt a házat. Kapcsolatfelvétel megtörtént, kimentünk megnéztük és habár látszott hogy még dolgoznak rajta, nem tűnt reménytelennek. Gyakorlatilag májusban így állt a ház. Megbeszéltük otthon és úgy döntöttünk, belevágunk. Május 30-ra megbeszéltük a találkozót az ingatan irodánál a ház tulajával (építtetőjével) az Ariana Bautex Kft-vel és megírtuk a szerződést, kifizettük a kauciót és mindenki ment a dolgára.

<br /><br />

Közben közeledett a határidő, majd a tulaj jelezte 15-én hogy 17-én pénteken lehet költözni mert majdnem kész van de szombatra a végső simításokat is befejezik. Megrendeltük a teherautót, pakolókat, és elkezdtünk bedobozolni. Pénteken annak rendje és módja szerint átpakoltunk az új házba. Ugye költözik az ember, ilyenkor kinél többé kinél kevésbé fent van az a bizonyos rózsaszín szemüveg. A lényeg hogy az ülőgarnitúrát inkább befóliázva tároltuk mert még annyi volt a sitt és a munkapor, de a tulaj megnyugtatott hogy holnapra minden kész lesz. A takarító közben megjelent, de azt ami ott volt nem győzte. Így gyakorlatilag jobb dolgunk nem lévén hárman kitakarítottunk többé kevésbé vasárnapig. Este jön a fleismerés, a házban nincs áram, és nincs melegvíz. Tulaj hívni, válasz szombatra meglesz. Nos nem lett, de szombaton érkezett a villanyszerelő aki a kapcsolókat és konnektorokat felszerelte. Gyakorlatilag itt meg is állt az élet. Vasárnap hívom hogy még mindig nincs sem áram, sem melegvíz, sem konyhabútor, a festés sincs kész, ajtók, fürdőszobák sem, és gyakorlatilag egy napja maradt hátra a szerződésben vállalt 20.-i határidőből. Ugye hideg vízben zuhanyozni annyira nem buli. Mint férfi még csak csak. Na de asszonynak.... Jött az igéret hogy hétfőre meglesz minden. Jön a vizes, az áramot pedig intézzem el mert ő nincs pesten. Kiderítettem hogy egy, az ELMÜ dobozában levő biztosíték sült ki, így hívtam az ELMÜ-t cseréltettem velük. Jött a hétfő, még egy szabadnap otthon maradni. Várok várok de senki nem jön. Hívom az ürgét de nem veszi fel. Majd délután felhív hogy kórházban volt így ma már nem jön a szerelő. De este kiugrik a kulcsért (mert ugye a házban már az értékeink voltak).

<br /><br />

Összeült a családi kupaktanács hogy erre most mit lépjünk, mert ebben a tempóban soha nem lesz kész. Gyakorlatilag május óta senki nem nyúlt a házhoz. Abban maradtunk, hogy mivel a szerződésben vállalt határideje lejárt, írjunk új szerződést új határidővel. Valami ösztönzést is bele kellett tenni, így felmerült hogy egy havi bérleti díjat elengedtetünk. De az az neki anyagilag nem lett volna jó, mert akkor ugye ő fizet egy hónapot nekünk. Ilyne helyzetbe pedig senkit nem akartunk be eröltetni. Erre mondtam hogy írjunk egy hónap kauciót a 2 hónap helyett. Ez senkinek nem veszteség hiszen az is a mi pénzünk, csak nála van megörzésen. Ergo ő nem veszít. Így meg is írtam a szerződést amit este előterjesztettem a főbérlőnek. A válasz csak ennyi volt „kispajtás. Ne akarj okos lenni mert nagyon rosszul fogsz járni”

Nos itt pattant el a cérna. Jeleztem hogy a bérletet rendkívüli felmondással felbontom a bérbeadó súlyos szerződésszegése okán. A felmondó nyilatkozatot oda adtam neki másnap, de csak összetépte. Mondtam neki hogy a szerződés szerint a házat 48 órán belül elhagyjuk. A dolog pikantériája hogy a szerződést is el akarta tépni, úgy lett kirántva a kezéből. Mert ugye a szerződésben ő kötelezett a 20.-i átadásra, ellenkező esetben a 160.000 visszafizetésére.

<br /><br />

Következő nap 21.-én nekem már dolgoznom kellett, de anyám úgyis betegállományban volt, így átjött hogy legyen valaki otthon ha mégis jönnek a munkások (meg ugye vigyázni a dolgainkra a kiköltözésig. Persze délután 5-ig senki nem jött. Akkor megjelent a vizes aki bekötötte a melegvizet és felfúrta a konyhaszekrényt. Persze a tulaj mindent szépen lefényképezett, de mondtam hogy egyrészt határidőn túl, másrészt nekem mindegy mert felmondtuk, harmadrészt nem volt jó ötlet fenyegetőzni.

22.-én és 23.-án reggelente napi újsággal végig lett fényképezve az összes dolog ami nem teljesült a szerződésben, mert az ürge próbálkozott azzal hogy ezek a képek még 17-én készültek. Emberünk 21-én még hozzátette hogy „ja a kaiciót nem adom vissza. Nálam marad bánatpénznek”

<br /><br />

Ezen a ponton hívni ingatlan irodát, ügyvédet, minden dokumentálva.

22-én kijött az ingatlanos is aki csinált szintén képeket de túl sokat nem tudott tenni ő sem. Felajánlották a végére hogy a fél kauciót visszafizetik, de értelemszerűen ebbe nem mentünk bele.

23-án bepakoltunk és egy kedves ismerős üresen álló lakásába költöztünk ideiglenesen.

<br /><br />

Agy ügy pillanatnyilag ott áll hogy a peren kívüli felszólítás tőlem elment a bérbeadó Ariana Bautex kft-nek valamint az ingatlnirodának, aki jelezte hogy a tulaj nem hajlandó fizetni. Így jövő heti program az ügyvédi felszólítás (értelemszerűen ügyvédi munkadíjjal növelt összeg) valamint bemegyek az NAV-hoz ugyanis én átadtam 160.000 forintot az Ariana Bautex képviselőjének, aki ezt aláírásával igazolta is. Viszont semmilyen számlát vagy bizonylatot nem kaptam róla. Lehet játszani.

<br /><br />

Amennyiben az ügyvédi levére sem jön válasz, megy a bíróságra. Mert a mellékelt szerződés egyértelmű, a bíróságon viszont az összegen felül az ügyvédi, perköltség, nekem 6 nap szabadság, asszonynak 3 nap szabadság, 3 nap munka 2 embernek, költözés költségei, lelki mifene, stb stb stb... Szóval többszöröse fog kijönni. Arról nem beszélve hogy egy 16 éves, relative jó nevű lakberendezési termékekkel foglalkozó cégről van szó. Egy jogerős bírósági ítélet szerződésszegésért nem fog jól mutatni, de az már nem az én problémám.

<br /><br />

</body>

</html>

2011. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ÚÚÚ, jó hosszú. xD
2011. júl. 15. 16:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem...
2011. júl. 15. 16:22
 8/10 compactegon ***** válasza:
nem csodálom... a kedves válaszoló bemásolt mindnet konkrétan. a css illetve a html részt is.
2011. júl. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kaphatok érthetőbb választ is?
2011. júl. 15. 20:33
 10/10 anonim ***** válasza:

A szöveg csak azért került bele, hogy legyen mit gördíteni.

A css rész a @-tól az utolsó } -ig tart.

A html rész meg a <!DOCTYPE-tól a </html>-ig.

A két részt mentsd ki (copy/paste) menu.css és menu.html néven és egy böngészőbe betöltve nézd meg mi az eredmény.

A neked nem tetsző részeket meg írd át.

2011. júl. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!