Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet egy honlapra...

Hogyan lehet egy honlapra ilyet tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék a honlapomra tenni azt a kis négyzetet amibe lehet tenni pipát (bocsánat de most nem jut eszembe a neve). Remélem értitek mit mondok. Vagy azt a kört amibe pontot lehet tenni. (Nem akarok hülye nevet mondani, de nem tudom hogy hívják per pillanat). Meg a honlapon hol lehet elmenteni az adatbázisba dolgokat? PL. beír valamit mondjuk a saját nevét és azt hogy mentheti el az adatbázisba? KÖSZI A VÁLASZOKAT
2011. júl. 15. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

na, ami neked kell, azokat úgy mondják összességében, hogy: html űrlap elemek. (a kis négyzetbe pipa, az jelölőnégyzet, vagy checkbox néven fut, a körben kicsi pötty pedig egyes helyeken választókapcsolóként szerepel, de azt hiszem, mindenkinél az elterjedtebb megnevezés a rádiógomb)

html-ben úgy raksz ilyeneket, hogy:

kell egy űrlap=form...(+feldolgozófájl)


<form action="urlapfeldolgoz.php" method="post">


//aztán egykitölthető szövegmező:

<input type="text" name="adat1">


//meg ugye egy okégomb:

<input value="ÓKÉÉ" type="submit">

</form>


Adatbázisba mentés: hát, az elve az, hogy ugye megadtad a form-nál hogy action="urlapfeldolgoz.php" tehát: ha leokézzuk, akkor ez a fájl indul el; a fájlba azt teszed hogy: get[]-tel a bekért adatot letárolod egy változóban, majd megnyitsz egy db-t.. sql, txt, sqlite, dba; amit használsz, és a változó tartalmát hozzáfűzöd oda, ahova akarod.

2011. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló, amit leírtál, arra csak azt tudom mondani, hogy hibás.


Post-olt értéket hogyan veszel át Get-tel?


Kérdező! Neked, csak az tudom ajánlani, hogy először ismerkedj meg a HTML form, PHP és MySQL alapjaival.

Vagyis, hogyan kell HTML Űrlapokat készíteni, hogyan kell azokhoz PHP feldolgozó programot írni, ami átveszi az adatokat a form-ról (tárolja változókban), ellenőrzi az adatok helyességét, és beküldi őket adatbázisba, esetleg hogyan kell adatokat HTML kimenetre küldeni. És itt jön elő, hogy a MySQL lekérdező nyelv ismerete is szükséges az adatbázis kezeléshez. Arra is figyelni kell, hogy biztonsági réseket ne hagyj a feldolgozó script elkészítésekor!

Sajnos, amit te szeretnél az elég összetett feladat, és ha semmilyen ismereted nincs ezekről a dolgokról, akkor nem fogod tudni megoldani a problémádat.


Itt van néhány link, ami segíthet az alapok elsajátításához:

[link]

[link]

[link]

2011. júl. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én kérek elnézést! Ezért nem szabad másnaposan gondolkodni.. jogos, nem jó, amit írtam, nem get, hanem post..

A helyes: pl: $nev = $_POST['felhnev'];

2011. júl. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

<html><head></head><body>

<form action="" method=POST>

<input type="radio" name="sex" value="male" /> Male<br />

<input type="radio" name="sex" value="female" /> Female<br />

<input type="text" name="name" /><br />

<input type="submit">

<?php

if ($_POST['name']){

$kapcsolat=mysql_connect("localhost","felhasznalo","jelszo");

if (!$kapcsolat) die("Nem lehet kapcsolódni a MySQL kiszolgálóhoz!");

mysql_select_db($adatbazis,$kapcsolat) or die("Nem lehet megnyitni az adatbázist: ".mysql_error());

mysql_query("CREATE TABLE user(nev char(15) UNIQUE key,sex char(1)");

mysql_query("insert into user (nev,sex) values ('".$_POST['name']."','".$_POST['sex']."')");

}

?>

</form></body></html>

2011. júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. júl. 18. 15:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Az adatbázis mentést még nem értem. Nem értem hová menti és hogyan? Hogyan tudom bekapcsolni, hogy elmentse?
2011. júl. 18. 15:49
 7/11 A kérdező kommentje:
Jajj és még egy kérdés. Gördítősávot is szeretnék tenni? Azt hogyan tudok? Mi a HTML Kódja?
2011. júl. 18. 15:50
 8/11 anonim ***** válasza:
van egy olyan érzésem, hogy ez nem neked való. Nézd át a PHP-t és a HMTL-t.
2011. júl. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, én még nem nagyon csináltam ilyeneket. Én csak nagyon alapvető HTML kódokkal foglalkoztam. De az interneten nem találom a gördítősáv kódját.
2011. júl. 19. 15:26
 10/11 anonim ***** válasza:

HTML-ben nem is fogod megtalálni, mivel neked a CSS overflow tulajdonásra van szükséged.

Nézd meg ezt!

[link]


Szvsz, előbb tanuld meg a HTML-t és CSS-t, mert addig nem fogsz semmire haladni!

Dinamikus honlapokhoz pedig: PHP és MySQL

Esetleg feküdj még rá a JavaScript-re és ActionScript-re is!

2011. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!