Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Flash alapú böngészős játék,...

Gajdikuka kérdése:

Flash alapú böngészős játék, hogyan?

Figyelt kérdés

Hello,

szertnék csinálni egy olyan böngészőben futtatható játékot csinálni mint a Shakes&Fidget. Tudom hogy kell egy PHP szerver de nem arról szeretnék kérdezni hanem arról hogy hogy csináljam meg magát a játékot, megvan nekem az Adobe Flash CS5.5 (eredeti) és még mi kell még, és hogyan kezdjek neki? Kell esetleg valami más program? Tudom hogy scripteket meg a grafikát kell megcsinálni meg stb. de ezeket hogyan?


A válaszokat előre köszönöm és kérem hogy ne szóljatok le azért mert ilyen tudatlan vagyok.


2011. júl. 18. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Megtanulod a Flash használatát és az Action Script programozást (és tehetségtől függően) 2-3 év után nem lehet probléma.


Persze maga a grafika mint rajz az egy másik kérdés, mert ugye az thetség kérdése, nem tanulható, de ha valaki a grafikai elemeket megcsinálja neked, akkor már tudsz vele dolgozni.

2011. júl. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, de ezeket a programozás nyelveket hogyan tanuljam meg? Mert gondolom nincsenek olyan videók amik pont arról szól ami kell ehhez, vagy csak próbálgassam mert úgy nagyon sok idő még megtanulom az lenne a jó ha lenne ilyen könyv.
2011. júl. 19. 10:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp a könyvből tanulást javaslom, csak magyarföld rákfenéje, hogy mindig le vannak maradva 2-3 verzióval a magyar nyelvű leírás.

Ez itt a Flash-ről magáról egy élvezetes, könnyű anyag, de ez csak alap és játékra nem jó, de kezdetnek nem rossz:

[link]


Azután jöhet a nehéztüzérség:

[link]


Ahogy írtam, grafikus még kelleni fog ha nem akarsz gagyi grafikát.

2011. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a második könyvet én is láttam és azt írja hogy nem szükséges alapképzettség. Grafikust azt megoldom és nagyon jó ötleteim vannak (teljesen újak nem lopottak) csak én akarom megcsinálni hogy ne ő róla készítsenek oldalt a Wikipédián xD akinek leírtam egy fórumba. Megvenni nagyon nem akaom mert eléggé borsos ára megnézem a helyi könyvtárba de nem hiszem hogy ott lesz. De még mindig nem értem hogy most olyat pl. mint a Shakes & Fidget hogy készítenek el. De ha nagyon belegondolok akkor nem is nagyon nehéznek tűnik hanem hosszú időnek :)
2011. júl. 19. 23:31
 5/10 anonim ***** válasza:

"...azt írja hogy nem szükséges alapképzettség..."


Na persze maga a programnyelv nulláról tanulható, de a hajadra kenheted ha előbb nem tanulod meg a flash használatát.

Anélkül hol futtatod?


A vásárlásról annyit, hogy megteheted, hogy nem veszed meg, de időben a 100x fizeted meg egy hibás tanulási folyamaton.


Minden ilyen dolog egy befektetés energiában, pénzben, időben.

Ha spórolsz a pénzel akkor enrgiában és időben fizeted azt meg és egyáltalán nem biztos hogy jól jársz.


Ez egy szakma lényegében és ez aprópénz ahhoz képest amire válthatod majd.

2011. júl. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amúgy nagy fába vágtad a fejszét.


A Flash egyik sarkos kérdése az optimálás (ezt tipikusan az autodidakták bénázzák el).

Ha rosszul optimalizált egy flash alkalmazás, akkor legyen bármilyen jó a kutya nem használja majd mert idegesítően lassú lesz.

Az se mindegy hol hostolod majd, mert sávszél is kell bőven.

Na ezek is majd egy külön szakma. :)

2011. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

+1

Na meg az se felejtsük el, hogy a html, php, MySql tudás is kelleni fog.

2011. júl. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a szervert meg a html programozást megtudom oldani azt értem csak a flash-el nem vagyok nagyon tisztában. Kifejtenéd hogy mi pontosan az az optimálás?
2011. júl. 20. 01:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából az alkalmazás futásának sebessége.

Azaz nem mindegy, hogy a grafikai elem mekkora és milyen (raszter vagy vektor), vagy az, hogy hány elemből építünk fel valamit, újra hasznosítunk-e beolvasott elemet, adott esemény levezetését hogy oldjuk meg, használunk e pufferelés és ha igen mennyit (az se jó ha túl sokat), stb, stb...



Láttam bizony olyat hogy valaki már sok mindent megtudott oldani és pénzért csinálta már, aztán amikor pl lekoppintott egy oldal, akkor a frissítési sebességben volt vagy 20 másodperc difi. Már pedig ha minden lap beolvasásnál a 10 másod perc helyett, 30-at kell várni az ép elég ok, hogy kellemetlen élményt keltsen és az user ott hagyja az oldalt.

Ha ez kevésnek is tűnik valóban 10 másodper betöltési sebesség különbség dönthet siker és kudarc között, főleg, hogy azért nem egy új és egyedi piacra készülsz belépni.

2011. júl. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Drone007 ***** válasza:

Ez bizony tényleg nagy meló, a flash alapú játékok rákfenéje a szerver oldali kommunikációval való összehangolás. Magyarul, hogy a kliens gépen futó flash megfelelően és pontosan időzítve hívogathassa a szerveroldali scripteket (pl php alapon). Erre nyilvánvalóan szükség van, hiszen szerveren található adatokat, az adatbázist csak a szerveroldali porgramok érik el, a flash közvetlenül nem képes rá.

Ahhoz pedig, hogy a flash kellően gyors legyen ehhez megfelelően optimalizálni kell. Csak vektoros grafikát használhatsz (photoshop felejtős használj illustratort vagy corelt), és a végrehajtó program is eléggé kiélezett kell legyen (Actionscript 3.0)

Mindezeket megtanulni nem kis idő, és semmiképpen egy komplett játék megírásával kell elkezdened, ha autodidakta módon akarsz hozzáfogni.

Javaslom a rendszer alapvető elemeinek szimulálásával kezdd, mint az adatbázis kezelését flash felületről, Az actionscript programozását a grafikai elemek megjelenítéséhez, stb...

2011. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!