Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblap szerkesztő, készítő...

Tomaszcool kérdése:

Weblap szerkesztő, készítő szeretnék lenni. Milyen felépítés szerint tanuljam a nyelveket?!

Figyelt kérdés

Üdv!

Weboldalak készítésével, tervezésével szeretnék foglalkozni. Szeretném megtudni, hogy milyen alapon, milyen lépcsőfokokat megjárva szerezhetek olyan tudást, ami elég, hogy egy jó felépítésű és elég igényes honlapot tudjak összehozni, amiért pénzt is lehet kérni. Milyen nyelveken kell tudnom, hogy elég jó legyek?! Milyen könyveket olvassak (pontosan címileg)?! A grafikai részére mennyi tudás szükséges?! Merre induljak el?!

HTML és CSS használatáról már olvastam (HTML és CSS Webszerkesztés stílusosan), HTML ismereteim vannak. A programnyelvi részről, C és C++ és némi Bash tudásom van, szóval a matematikai megértési része szerintem jól megy.

Ha valakinek van ilyen téren tapasztalata az kérem ossza meg velem :).


A kérdésem tömören végül is annyi, hogy mi kell hogy profi honlapkészítő váljon belőlem.

Ha kérhetem ne csak félmondatokban válaszoljatok.


2011. júl. 26. 17:49
 1/3 maki1333 válasza:
100%
Szerintem Html -> CSS -> Java -> PhP -> mySQL -> és ezek után már tudsz írni egy kisebb cms rendszert is ;)
2011. júl. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző hozzászóló! Nem keverd a JAVA-t a JavaScripttel! két teljesen külön programozási nyelv.

Én ezt a sorrendet ajánlom:

HTML -> CSS -> JavaScript -> PHP -> MySQL -> Flash, ActionScript -> XML.

Persze a sort lehetne tovább is folytatni.

PHP helyett még szóba jöhet az ASP is, és adatbáziskezelésre is van sok más lehetőség.

2011. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is valami hasonló sorrendet állítottam fel magamban bár, eddig csak a JavaScipig ismerem a sort, sajnos nem sok php és mySqlel találkoztam eddig...
2011. júl. 27. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!