Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit gondoltok az olyan weblapo...

Mit gondoltok az olyan weblapokról, amiket "láthatatlan"keretekre huznak fel?

Figyelt kérdés
Láthatatlan keretnek a border=0 definiálású keretet gondolom. Amugy szerintem tök okos megoldás min. a fejléc+menü miatt. Mit gondoltok? Lehet így egy weboldal sikeres?
2011. aug. 4. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
láthatatlan keretek? kuldesz egy linket ahol hasonlo dolog torténik?
2011. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Táblázatra?
2011. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a táblázatokra gondolsz. Valóban okos ötlet, és szép és jó...volt, még régen (úgy 15éve, mert akkor egész egyszerűen nem volt más). Igazából nem attól lesz sikeres egy honlap, hogy milyen technikával van felépítve (a GYK oldala is táblázatokra épül legfőképpen, mégis Magyarország legismertebb kérdezős/válaszolós oldala).

De ha már szakmaiak akarunk lenni, akkor manapság a táblázatokat el kell felejteni ha az oldal felépítéséről beszélünk. Ugyan ma is sokan alkalmazzák ezt a módszert, de a táblázatoknak nem az a szerepe/feladata, hogy a honlapunkat elrendezzük vele.

Manapság DIV-et és CSS-t illik használni, ezzel sokban le tudjuk egyszerűsíteni a HTML kódunkat.

Itt bővebben olvashatsz róla, és ajánlom magát az egész oldalt is, ha érdekel a weblapkészítés téma:

[link]

2011. aug. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a border=0 egy ezer éves dolog, teljesen elavult a HTML szabvány szerint, a HTML5 hivatalosan nem is támogatja. Ha a bordert akarjuk beállítani, arra is van CSS kód (border: none).

Amúgy meg az előző válaszoló megírta a lényeget, a táblázatok szerepét az oldalelrendezésben mára a DIV-ek és a CSS vette át, az számít modernnek. De a sikerességet nem ez határozza meg.

2011. aug. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hopsz, bocsi a téves információért, úgy tűnik, a border mégsem annyira elavult a HTML szerint, ami kissé meglep. Még a HTML5 szerint sem lesz az, ott a border=""-t kell használni, hogy ne legyen border a táblázatokban.
2011. aug. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tudom hogy nem én vagyok a legszebben és legérthetőbben fogalmazó, de a lényeget kiolvastátok. Kössz mégegyszer.
2011. aug. 5. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!