Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudnám reklámozni...

Hogyan tudnám reklámozni magam mint weboldal készítő?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

televan a hírdetéseivel velük az egész internet, már már önként ingyen csinálják a weboldalakat. Szakmai fórumokon nem érdemes magad reklámozni, mert előtted már ezren megtették.


ahhoz referenciával is kellene rendelkezned, hogy felfigyeljenek rád.


magával az elkészült tetszetős oldallal tudod magad reklámozni.

ez lehet mondjuk egy könyvbemutató, elég pár oldalból állnia, kevés szöveggel, hogy az internetezők megítélhessék mennyire vagy profi.

2011. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha csinálnék egy weboldalat, ahol leírom az árakat, 2-3 oldal referenciát, akkor van rá esély hogy rendelnek? Elég alacsony áron gondoltam. (75 000-re gondoltam kezelő felülettel, galériával és egyéb modulokkal)
2011. aug. 21. 20:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Csak azt ne gondold, hogy a megrendelők fognak helybe jönni. it2it.hu-n és hasonló oldalakon keresgélj - illetve gúglizz (pl "php fejlesztőt keres").
2011. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Hirdetésre nagyjából nulla a jelentkezők száma. Kezdő webszerkesztőként ha magánzóként akarsz létezni, nagyon fel kell kötni a gatyót. A megrendelőnek általában legalább 10-15 ütős(!) referencia szükséges, és természetesen számlaképesség. Ezen felül fizetett hirdetésekben tudod magad előretuszkolni, keresőoptimalizált lapokon hirdetni magad, cégjegyzékbe bekerülni, állófogadásokon jól szerepelni. Kishalként felejtsd el, hogy ebből fogsz megélni, a 75-ezres díjazást pedig ki fogják röhögni.

Mi annak idején a környék vállalkozásainak segítettünk elindulni az interneten szaré-hugyé termeltük a referenciákat, hogy később legalább 20-25 oldal karbantartójaként ütőképesek legyünk. És még akkor is ismerősök ajánlásain keresztül, kapcsolati tőkéből táplálkoztunk. És a mai gazdasági helyzet méginkább visszaszorítja a megrendelőszámot, na meg ma már minden hülye csinál magának (olyan-amilyen) oldalt sablonokból, kis ráfordítással, úgyhogy még a profi designerek is inkább elmennek nagy céghez aládolgozónak. Szóval reklámozni nem elég, elképesztő túlkínálat van. Mi az elsők között kezdtünk foglalkozni webfejlesztéssel, és az utóbbi 2 évben egyetlen új megrendelésünk sem volt, kizárólag a frissítésekből tartjuk fenn a céget.

2011. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sehogy nem reklámoztam magam, mégis elkészítettem már pontosan 8 oldalt (amiért fizettek). Persze ebből TÉNYLEG nem lehet megélni "kishalként", de kiegészítő pénznek jó. A technikám egyszerű.. Böngészek neten, találok egy szar oldalt, írok a tulajnak, hogy olcsón megcsinálom normálisra, és felsorolom a tömérdek hibát, amit találtam, és mutatok referenciát. Nincs se cégem, se semmim, nem vagyok számlaképes, és egy 40ezerért megcsináltam átlagban mind a nyolcat. Szóval ehhez az kell, hogy legyél olcsó, élvezd amit csinálsz (aki nem élvezi a webszerkestést, az hülye lesz 40e-ért egy komplett webet átadni). A másik, hogy általában ilyenkor nem fizetik ki előre a pénzt. Megmutatod a kész oldalt, és amint fizetnek, te feltöltöd élesbe. Így a tuti. 8*40.000= 320.000 Ft-ot kerestem ezzel. Eddig. Remélem lesz több is.
2011. aug. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat,mind nagyon hasznosnak találtam!
2011. aug. 25. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!