Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet megcsinálni, hogy...

Hogy lehet megcsinálni, hogy ne az jelenjen meg, a rendelés összege mögött, hogy " x, -Ft + Szállítási költség. " hanem egy tarifa szerinti összeg?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy barátomnak csináltam egy áruházat és most csak az jelenik meg neki, hogy "+ Szállítási költség." De azt szeretné, hogy egy ilyen táblázat szerinti összeg jelenjen meg helyette. Az irányítószámot figyelné. Vagyis ha budapesti akkor 10000 Ft ig 990 Ft, az fölött ingyenes a kiszállítás. Az egyéb irányító számoknál pedig 10000Ft ig 1990 Ft 20 000 Ft ig 990Ft az fölött ingyenes.

Jelenleg ez a programja, ha jól látom.


}

if ( ! empty($_SESSION['osszar'])) {

print "<font face=verdana size=1 color=#FF0000><br><hr width=585><br><center><strong>Összesen: $_SESSION[osszar],-Ft + Szállítási költség.</strong></center></font>";

}


if( ! empty($_SESSION['kosar'])) {


Hogy tudnám ezt megcsinálni? Minden segítséget köszönök.


Gábor


2011. aug. 31. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tele van szintaktikai hibával.

A kódból arra következtetek, hogy ez HTML és nem XHTML.


print '<font face="verdana" size="1" color="#FF0000"><br><hr width="585px"><br><center><strong>Összesen: '.$_SESSION[osszar].' -Ft + '.$szallitasi_koltseg.' Szállítási költség.</strong></center></font>';


Értelemszerűen a $szallitasi_koltseg valtozó lehetséges értékeit előtte definiálnod kell, azok alapján a feltételek alapján amiket meghatározol.


Egyébként miért kell kétszer egymásután ugyanazt a feltételt vizsgálni?

2011. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egyszerűen if-fel meg tudod oldani. Régen php-ztam, ezért fordítsd le te.


szállításiktsg = 0


HA (budapesti = igaz ÉS összár < 10000) VAGY (budapesti = hamis ÉS összár < 20000) AKKOR

    szállításiktsg = 990

VAGY HA budapesti = hamis ÉS összár < 10000 AKKOR

szállításiktsg = 1990

ELÁG VÉGE


Kiírásnál pedig:


HA szállításiktsg = 0 AKKOR

Ki: "Ingyenes házhozszállítás"

KÜLÖNBEN

Ki: " + " szállításiktsg " Ft szállítás"

ELÁG VÉGE


A budapesti-nél csak nézd meg, hogy "1"-e az első száma az irányítószámnak.

2011. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Azt a "VAGY"-ot vedd ki, úgy lesz jó.
2011. aug. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget megpróbálom értelmezni de nem ígérem, hogy érteni is fogom. Nagyon kezdő vagyok. Nem is vagyok programozó, csak láttam már olyat aki programozott és a barátom kinézi belőlem, hogy megtudom csinálni. Majd meglátjuk. Végül is ártani nem árt ha megértem. Köszi szépen.
2011. aug. 31. 18:59
 5/15 A kérdező kommentje:
Nézem nézem de nem tudom megcsinálni sajnos. Az elméletet kapisgálom, azt hiszem. De valahogy meg kellene csinálnom az pedig nem sikerült. Ugyanis lakcímnélküli vagyok és a barátomék befogadtak, de ezzel szeretnék törleszteni, merthogy pénzem sincs sajnos. Ha részletesen kifejtenétek akkor azért is nagyon hálás lennék. Köszönöm szépen.
2011. szept. 1. 09:11
 6/15 A kérdező kommentje:
Mint írtam nem vagyok programozó, csak raktam már össze egy két lapot, a php nak is anno nekiindultam de akkor lettem lakcímnélküli és így nem folytathattam. Szóval segítséget kérek.
2011. szept. 1. 09:36
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia! Ki nem próbáltam, de szintaktikai hibát egy ellenőrző nem talált. Cseréld ki ezt:


if ( ! empty($_SESSION['osszar'])) {

print "<font face=verdana size=1 color=#FF0000><br><hr width=585><br><center><strong>Összesen: $_SESSION[osszar],-Ft + Szállítási költség.</strong></center></font>";

}


arra ami itt van: [link]


Talán már csak az irányítószám behozására kell kitalálnod valamit. Amúgy ha fizikai címre vonatkozik az irányítószám (nem posta(fiók)), akkor a tartománya asszem 1011-től 1239-ig terjed.

2011. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm. Az adat ami alapján működni kellene neki egy e-mail form küldő amikor megadja az adatait abban külön az irányító számot abból olvasná ki és az alapján változna a szállítási költség. Viszont megfogtál és rájöttem, hogy ez tényleg nekem magas. Ugyanis ahová ez a programrész most bekerülne az a kosárban van. Ahonnan meghívom a vásárlást, de az csak a vásárló által kitöltendő mezőket tartalmazza. Viszont akkor nem tudom, hogy hogy fogja egy utólag kitöltendő mezőből meghatározni, hogy mennyi a szállítási költség. Ez csak előre regisztrált vásárlóknál működne, ha jól sejtem. Vagy a vásárlást követi egy elküldöm rész és ott már látszódhatna a valós szállítási költség. De én nem vagyok tévedhetetlen.
2011. szept. 1. 16:57
 9/15 anonim ***** válasza:
Sok szórakozgató idióta legalább nem fog poénból rendelni, ha regisztrálni kell vásárlás előtt. Aki meg tényleg meg akarja venni, az úgyis regisztrál. És akkor csak le kell kérdezni az adatbázisból a userhez tartozó irsz-t.
2011. szept. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igazad van, de nekem abból kell dolgoznom ami van és az ismerős nem szeretné, hogy regisztráljanak előtte. Így hogy tudom megoldani?


Köszönöm szépen a válaszodat.

2011. szept. 1. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!