Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nem találja HTML a CSS-t?

Miért nem találja HTML a CSS-t?

Figyelt kérdés

Ez szerepel a HTML kódban:


<link rel="stylesheet" type="text/css" href="../new 16.css" />


A html és css fájl egy mappában vannak. Akármit adok meg a CSS-ben, nem érzékeli.


Köszönöm!


2011. szept. 12. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyorsan nézz utána a relatív hivatkozás használatának, mert addig nem fogsz boldogulni, amíg azt nem érted meg! Persze az abszolút hivatkozásokkal is jó ha tisztában vagy.

Ha egy alkönyvtárban található a két fájl, akkor mi a fenéért kell egy könyvtárral visszább lépni?

Tudod hogy hol van a css állomány, és nem oda mutat a link, hát így nem csoda, hogy nem működik.

2011. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Okés. És segítenél, hogy mit csináljak, hogy jó legyen?

A visszalépés parancsot (..) kitöröltem, de így sem jó.

2011. szept. 12. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. a fájlnevekben kerüljük az ékezetes betűket, és a szóközt is, és néhány speciális irásjelt is


Amúgy a HTML kódod jó, elméletileg működőképes. A hiba azért van, mert nem abban a mappában van a css fájl, mint ahogyan megadtad, vagy más néven van.

2011. szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolónak is igaza van. Én észre sem vettem, hogy a fájlnév szóközt tartalmaz.

nem elég ennyit törölni: ..

ezt szedd ki: ../


[link]

2011. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Rájöttem. Az volt a baja, hogy szóközkülönbség volt a CSS fájlneve, és a HTML-be beírt CSS fájlnév között :) Ugye ezt szemre nem lehet észrevenni. :)
2011. szept. 12. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De azért a fentebb válaszolók tanácsaid fogadd meg, mert fontosak.
2011. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!