Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek megéri ez a...

Szerintetek megéri ez a tanfolyam?

Figyelt kérdés

(Légyszi olvasd el, fontos.)

[link]

Ennek az iskolának lenne a szó a weblapszerkesztő tanfolyamából, ami 8 hónapos és hetente 1x3 óra hossza tanulás lenne. CD-ket kapnánk, amivel interaktívan vennénk az elméletet 1 órában, majd a másik 2 óra gyakorlat. Állítólag csak 6-8 fős csoportokban dolgoznánk és a tanár mindenkire oda tudna figyelni. A 8 hónap végén le kell tenni egy vizsgát, ami 6 nyelven van kiállítva és egész Európában biztosít álláslehetőséget. (Ez a tanfolyam CSAK középiskolásoknak van.) Állítólag megtanít weblapszerkesztésre, nem csak elméletben, gyakorlatban is. Az ára pályázatosan csak idén 387 000 Ft, amúgy 540 000 lenne.

Mindez jól hangzik, de vajon ez igaz? Van valaki akinek jó, esetleg rossz tapasztalata van az iskolával kapcsolatban? fontos lenne. Előre is kösz a válaszokat.


2011. szept. 13. 19:42
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bocs, kihagytam valamit.

Ami még fontos, hogy ez nem webprogramozó, és nem is webdizájner tanfolyam, hanem a kettő egyben Mindegyikre megtanít. Azt mondták (vagy hazudták), hogy ilyen szakma (weblapszerkesztő) csak tavaly óta van válunk, addig csak külön volt a kettő.

2011. szept. 13. 19:44
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

387 000!!!!

Nagyon kíváncsi lennék, hogy miket tanítanak!

2011. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A pontos neve Számítástechinkai szoftverüzemeltető és webtervező.

Ezt írják a honlapon a tananyagról:

"A folyamatosan frissülő webtervező képzés azokat a témaköröket foglalja magába, melyek ennek a szakmának az elsajátításához leginkább szükségesek. Ilyenek a: CSS, HTML, Java Script webszerkesztő programok alapjai, rövid animációk, interaktív bannerek és gombok készítése, képek digitális feldolgozása.

Ezen tudás birtokában már bátran nekivághat az internet világának!"

2011. szept. 13. 20:03
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt 100k-ért megtanítja neked egy infótanár, de sajna nem tud róla eu-s (szartsemér) vizsgát adni...

Ez az opció így k*rvadrága.

Ha érdekel, HTML-lel én is foglalkozom, nem éppen kezdő szinten, írj privátot. Az ár töredékéért megtanítalak rá.

G.

2011. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel maximum csak mellékmunkát tudnál vállalni, és ha ennyire érdekel a weblap szerkesztés először otthon tanulj maszekba aztán majd menj el OKJ-s képzésre ha első szakmád lesz akkor ingyen megtanítják. De én ennyi pénzt nem adnék érte az tuti!!!!
2011. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ismerem elég jól. Semmi különös nincs itt, profi meg végképp nem leszel. Nagyon sokat kell még ezen kívül tanulni, amíg tényleg piacképes lesz a tudásod. Inkább invesztáld ezt a pénzt könyvekbe!
2011. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis ennyiért egy könyvtárat vehetsz... Úgy értettem, hogy vegyél pár könyvet, 10k-ból megúszod! Kóstolgasd a témát, ne ugorj be egy ilyenbe, mert ha nem tetszik, akkor nagyon nagyon sok lenne a tanulópénz!
2011. szept. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Szerintem is igazatok van. Nem éri meg. Máshol 60 ezer forintért láttam 60 órás tanfolyamot. az sokkal jobban megéri például.

2011. szept. 13. 21:29
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Nana... várj! Nem úgy van az! Ha pl. 60e-ért elvégzed, de a tudásod nem ér semmit, akkor is azt mondod, hogy jobban megérte? Jobban megéri kidobni 60e-t? Ennek semmi értelme. Olyanra adj ki pénzt, amiből hasznod is lehet. Esélyes, hogy 60e-ért nem kapsz a piacon hasznosítható tudást, de a 400e-s felkészít olyan szintre, hogy kisvállalkozások bemutatkozó oldalát meg tudd csinálni (aztán majd fejlődsz magadtól) Akkor van tudásod, anyagi hasznod is és fejlődőképes vagy, igaz elég sokba került. 60e-ért se tudásod, se hasznod, így pedig motiváció sem. Ja, de legalább nem került olyan sokba. Tényleg jobban megéri?


Másrészt ez nem egy bútor vagy TV. Nem ugyanazt kapod a másik boltban olcsóbban. Szerinted melyik cég tud jobb gépparkot fenntartani? Melyik cég tud megfizetni jobb tanárokat? Melyik cég ismeri a legújabb technológiákat?


Olyan mintha adidas helyett kínai cipőt vennék. Sokkal hamarabb szétmegy, iszonyú büdös benne a lábam és bónuszként még a bokámat is szétcseszi. Hú, tényleg sokkal jobban jártam!

2011. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért mindig a könyveket ajánlgatja mindenki. Csak gúglizni kell megtanulni. Kell keresni tutorialokat kezdőknek, aztán meló közben előjönnek a dolgok.
2011. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!