Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » JavaScript menüt hogy tudom a...

JavaScript menüt hogy tudom a keretbe megjelentetni?

Figyelt kérdés

Van egy tigra menüm, nekem megfelelne, csakhogy nem tudom úgy bepozicionálni, hogy a table határain belül maradjon egy állandó helyen felbontástól függetlenül.

Tigra Menu GOLD

'block_top': 360,

'block_left': 40, Itt kellene állítanom ha jól látom, de a 40 pixelt a monitor szélétől nézi és nem a table szélétől. Hogy tudom úgy beállítani, hogy a table szélétől jelenjen meg?

Köszi mindenkinek.


// level scope settins structure

var MENU_TPL = [

// root level configuration (level 0)

{

// item sizes


'height': 25,

'width': 220,

// absolute position of the menu on the page (in pixels)

// with centered content use Tigra Menu PRO or Tigra Menu GOLD

'block_top': 360,

'block_left': 40,

// offsets between items of the same level (in pixels)

'top': 24,

'left': 0,

// time delay before menu is hidden after cursor left the menu (in milliseconds)

'hide_delay': 200,

// submenu expand delay after the rollover of the parent

'expd_delay': 200,

// names of the CSS classes for the menu elements in different states

// tag: [normal, hover, mousedown]

'css' : {

'outer' : ['m0l0oout', 'm0l0oover'],

'inner' : ['m0l0iout', 'm0l0iover']

}

},

// sub-menus configuration (level 1)

// any omitted parameters are inherited from parent level

{

'width': 200,

// position of the submenu relative to top left corner of the parent item

'block_top': 4,

'block_left': 190,

'css' : {

'outer' : ['m0l1oout', 'm0l1oover'],

'inner' : ['m0l1iout', 'm0l1iover']

}

}

];


2011. szept. 19. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

oda van írva a megjegyzésbe, hogy: // absolute position of the menu on the page (in pixels)

tehát, abszolút pozícióban működik..


Azt tudod csinálni, hogy "kisakkozod", mikor lesz pont ott, ahol szeretnéd.. :S

Vagy, amit mintha ajánlana a megjegyzésben: használd a PRO-t //bár lövésem sincs, mi ez a menü..

2011. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A sakkozás nem segít mert nem mindenki egyforma felbontást használ. Egyébként teljesen jogos a meglátásod. De lehet, hogy más menüpontot kell néznem.
2011. szept. 19. 14:11
 3/4 A kérdező kommentje:

Kérlek segítsetek. Menüpont ügyben. Már sok menüt megnéztem, ez megfelelne, de bár már sok mindenre rájöttem és tudom pozicionálni. Viszont most az a gond, hogy a fő menük az almenük hosszúságának megfelelően távol kerülnek egymástól. ITT MEGTEKINTHETŐ [link] Az eredeti position absolute volt de átírtam relative ra. Azóta szét csúszik. Előtte minden rendbe volt, csak a képernyő széléhez volt hajlandó pozicionálni. Csakhogy nekem a tábla szélétől kellene a 0 tól.


Tehát itt [link] megnézhetitek mit csinál és ott a kód is fent van és olvasható.


Köszi minden segítséget mindenkinek.

2011. szept. 28. 11:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Vagy hogy tudok egy vízszintes menüből függőlegest csinálni. Úgy, hogy eltüntetem a függőleges részét és csak a lenyíló része legyen aktív. Vagy tőlem lehetne a vízszintes menü aktív is mert akkor át tudnám alakítani, csak az almenük akkor is látszódjanak ha nincs felettük egér, illetve az azokból nyíló almenük viszont csak akkor ha feléjük visszük az egeret . Kérlek segítsetek mert nem tudok több napja megoldást találni, pedig használom a keresőt. Vagy ha linket tudtok azt is megköszönöm. A lényeg, hogy függőleges menü legyen almenükkel és pozicionálható.
2011. szept. 30. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!