Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a gond a honlapommal?

Jujubas kérdése:

Mi a gond a honlapommal?

Figyelt kérdés
Csináltam egy honlapot a Kompozer nevű programmal. Csináltam HTML fájlokat és mindegyikhez egy bizonyos css.file-t társítottam a kompozerben. A gondom az, hogy ráraktam egy pendrive-ra és a másik gépen a relatív hivatkozású url-es képeket megjeleníti meg minden szöveget meg ilyesmit csak a css file-t nem társatja hozzá vagy nemtom és ezért fehét a háttér és teljesen máshogy néz ki mint css-el az én gépemen. Lécci segítsetek. Előreis köszi:)
2011. okt. 7. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ezt a problémát áthidalhatod úgy hogy csinálsz egy alap file-t amihez hozzá includolod a többit és annak a head részébe illeszted a css-t nem külön file-ba.. és tudtommal nem css.file hanem file.css x) de a gépeden tuti működik mert ha mindent átvittél akkor működnie kéne..
2011. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Argloss ***** válasza:
A CSS helye is jól van megadva a HTML-ben?? Azon a helyen van ami ott megvan adva? Ugyanolyan böngészőben és operációs rendszeren nézed?
2011. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem a saját gépemen, de ezen firefox van. Aztán tanácsodra megnéztem az előbb IE-vel is és azzalmeg nemtölti be a css-t és ugyanaz a gondom mint a másikkal. mitkéne tennem??
2011. okt. 8. 13:30
 4/15 anonim ***** válasza:

Második válaszoló: tök mindegy milyen böngészővel nézi, mindegyik értelmezi a css-t, ha css3-at használna, akkor is, max máshogy jelenne meg, de mivel kompozittal csinálta, szerintem nem is tudja, mi az a css3 :)


Tehát, a html-ben a head-ben meg kell adnod a css-t és helyét, így:


<link href="ide írod a css pontos helyét, nevét" rel="stylesheet" type="text/css" />


Példa:

<link href="css/style.css" rel="stylesheet" type="text/css" />


Ennyi. Bár ajánlatom kompozit zer vagy tök mindegy, gagyi és kész :) helyett adobe dreamweaver!

2011. okt. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja, és a másik, egy webhelyhez általában egyetlen css-t csinálunk az oldalakra, abban adunk meg mindent! Indokolt esetben lehet többet megadni, illetve ha néhány beállítást csak egy adott html lapra akarunk használni, akkor a html-ben is megadhatjuk a css-t, de csak ha kevés van.
2011. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Argloss ***** válasza:

16:39 62%: Ha helyes a kód akkor valóban mindegy, hogy melyik böngészővel nézi, viszont némelyiknél akár egy szóköznyi hiba vagy egy lemaradt idézőjel is azt eredményezi, hogy semmi sem jelenik meg. És használtam már olyan programot ami módszeresen szóközöket pakolt a css-ben a px elé, ami nem éppen jó dolog..

Főleg az XHTML kódolásnál amit te használtál ott nagyon fontos a teljes pontosság.

2011. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

<html xmlns=" [link]

<head>

<meta http-equiv="Content-Type"

content="text/html; charset=utf-8" />

<title></title>

<meta name="keywords" content="" />

<meta name="description" content="" />

<link rel="stylesheet" href="kezd%F5lap.css"

type="text/css" />

</head>

<body style="color: rgb(0, 0, 0);" alink="#ee0000"

link="#0000ee" vlink="#551a8b">

most így néz ki a HTML eleje de ígyse jó:(

2011. okt. 9. 14:13
 8/15 Argloss ***** válasza:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" " [link]

<html xmlns=" [link] xml:lang="hu" lang="hu">

<head>

<title>WEBLAPOM</title>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

<meta name="description" content="rövid leírás" />

<meta name="keywords" content="kulcsszavak" />

<link rel="stylesheet" href="kezdolap.css" type="text/css" media="all" />

</head>

<body>


Tartalom...


</body>

</html>

2011. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Argloss ***** válasza:

Nevezd át a Kezdőlap.css-t kezdolap.css-re és írd át a kódban is. Az ékezeteket nem igazán szeretik a böngészők ilyen dolgokban.

Ha már CSS-el van az oldal, akkor a body részben megadott dolgok is mehetnének oda.

2011. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De azlene a gondom hogy a firefox és a goggle chrome is jól megjeleníti(bár a chrome-ban kicsit elcsúszik a szöveg de jelentéktelen) de az Internet Explorer nem jeleníti meg a css-t tehát fehér a háttér meg tejlesen máshogy néz ki. Erre van megoldás?
2011. okt. 9. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!