Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Favicont hogy lehet fórumra?...

Favicont hogy lehet fórumra? (PHP, többi lent)

Figyelt kérdés

Nos, elkezdtem csinálni egy php-s fórumot... sikerült is, tök jó lett, de szeretnék favicont neki.

Próbáltam ezzel a kóddal úgy, hogy bemásoltam az index.php fájlba, és azon kívül, hogy a betűk nagyobbak lettek a fórumon, semmi nem történt. Hogyan lehetne megvalósítani?


<Link rel="shortcut icon" href="url">


(Természetesen az URL helyére az icon url-jét másoltam!)

És még lenne egy dolog... a szöveg, amit a lap tetején ír ki, az úgy nevezett "title", próbáltam eltüntetni, vagyishogy ne azt írja ki, hogy "Fórum kezdőlap megtekintése", hanem egy címet, amit én adok meg, de az se sikerült, ezzel a kóddal próbálkoztam:


<script language="JavaScript">

document.title = "szöveg" ;

</script>


2011. okt. 13. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:

"...Nos, elkezdtem csinálni egy php-s fórumot... sikerült is, tök jó lett, de szeretnék favicont neki.

Próbáltam ezzel a kóddal úgy, hogy bemásoltam az index.php fájlba, és azon kívül, hogy a betűk nagyobbak lettek a fórumon, semmi nem történt. ..."

??????????


Az, hogy csinálsz egy fórumot az azt jelenti, hogy egy meglévő fórumot toldozgatsz foltozgatsz vagy azt amit tényleg jelent, hogy nulláról elkezdtél írni egyet?


Ha ez utóbbi akkor másold be ide a head részt úgy ahogy próbálkoztál vele.

Ettől semmi kép nem lehetnek nagyobb betüid.

2011. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így nekem működik:

1: Head tag-ek közé: <link href=’your url’ rel=’shortcut icon’ type=’image/x-icon‘/> /favicon.ico az ajánlott név.kit/

2: [link]

3: Élvezed munkád gyümölcsét.

G.

2011. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meg se adom a type-ot és úgy is megy jól.
2011. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Majdnem az egészet én kezdtem el, viszont nem találom a head részt! Egyszerűen nem tudok kiigazodni az index fájlban... és amúgy favicon.ico volt a favicon. :)

Egyenlőre köszönöm, még megpróbálom, aztán meglátjuk!

2011. okt. 13. 18:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem sikerült! :(
2011. okt. 13. 18:44
 6/8 anonim ***** válasza:

"...Majdnem az egészet én kezdtem el, viszont nem találom a head részt! Egyszerűen nem tudok kiigazodni az index fájlban..."


Ez kissé paradox. Ha a zömét te csináltad az a minimum, hogy a head tag megvan.

Volt egy ilyen gyanúm amúgy. Sajnos sokan nagyon hiányos tudással esnek neki a témának, de a PHP/MySql az más téma mint a html vagy js. Ez nem olyan, hogy csak úgy becopy-zom a scriptet azt megy is.

2011. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én most tanulgatom.
2011. okt. 13. 19:06
 8/8 A kérdező kommentje:
Most ott tartok, hogy favicon van, viszont a betűk nagyok lettek...
2011. okt. 13. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!