Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mitől jelentek meg a kérdőjele...

Mitől jelentek meg a kérdőjelek weblap költöztetésekkor?

Figyelt kérdés

Egy weblapot költöztettem át. A régi helyén minden rendbe volt, az Új helyen kérdőjelek jelentek meg az oldalon.

Mindent úgy állítottam be amint a régin volt. A címe www.sanohungary.hu Mit állítottam be rosszul?

Hasonló témát már találtam sokat a Googlén és két napja próbálgatom, de egyre rosszabb lett. Most visszaállítottam a régi állapotot és hátha kapok valami jó ötletet.


Köszi minden segítséget


2011. okt. 18. 16:44
1 2
 1/13 Pj0tr ***** válasza:
Na ezért nem kell a havernak kiadni okosba a melót fele annyiért...
2011. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy kifelejtettél egy CSS fájlt? Mondjuk azt ami a kódolást tartalmazta?
2011. okt. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pj0tr Milyen igazad van, csakhogy én lakcímnélküli vagyok és azért, hogy ne kelljen az utcán aludni ezért csinálom cserébe. De te ezt soha ne tudd meg te okoskodó.
2011. okt. 18. 17:51
 4/13 Pj0tr ***** válasza:

Félreértetted. Ez nem ellened szól, de akkor ennyi erővel (figyelem sarkított példa következik) azért mert valaki lakcímnélküli, megfelelő kompetencia és tapasztalat nélkül nem ültetheted egy bank vezérigazgatói székébe.

Szóval első körben arra világítottam rám, hogy bizonyos munkák elvégzéséhez (ha nem is papír) szükséges a szaktudás.

Az utolsó válaszodra reflektálva pedig azért mert valaki lakcímnélküli miért kellene pozitívan diszkriminálni.


Egyébként pedig ahogy az előző válaszoló is mondja lehetséges, hogy karakter kódolási hiba. Nézd meg az adatbázisban a collation értékét is. A böngészőben is próbálgassad az oldal kódolását változtatni. Az Exprolerben a View/Encoding alatt van.

2011. okt. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Pj0tr Köszi a választ de nem pozitív diszkriminációra számítottam. Sajnos viszont én nem tehetem meg, hogy ne éljek a lehetőséggel. Mert a gödör szélén kapálódzok és nem akarok csöves szatyorral járni. Tudom, hogy nem ellenem szólt ezt nem is gondoltam, de nem tehetem meg, hogy nem vállalom el. Egykébbként csináltam én már sok weblapot bár nem vagyok profi és mindig simán ment a karakter kódolás, de itt beleszaladtam a hibába.


De most, hogy így tisztáztuk köszi a válaszodat.

2011. okt. 19. 10:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez helyett:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

írd ezt:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=ISO-8859-2">

2011. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a Rólunk menübe az van és ugyanúgy gáz.


Ezek vannak beállítva.


- MySQL kapcsolat illesztése: latin2_hungarian_ci

- MySQL karakterkészlet: UTF-8 Unicode (utf8) [Eredetileg]

- A táblák szintén latin2_hungarian_ci

- Kapcsolat: mysql_query("SET NAMES iso-8859-2");

- Php-knél pedig sok variációt kipróbáltam de semmi


Ezt viszont nem tudom micsoda a lementett adatbázis fejrészébe van.

/*!40101 SET @OLD_CHARACTER_SET_CLIENT=@@CHARACTER_SET_CLIENT */;

/*!40101 SET @OLD_CHARACTER_SET_RESULTS=@@CHARACTER_SET_RESULTS */;

/*!40101 SET @OLD_COLLATION_CONNECTION=@@COLLATION_CONNECTION */;

/*!40101 SET NAMES utf8 */;


Köszönök minden segítséget.

2011. okt. 19. 12:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem minden kérdőjelet kézzel ki kell javítani a HTML vagy PHP fájlban és álltsd be minden oldalon "ISO-8859-2"-re a karakterkódolást.
2011. okt. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi megcsináltam a Rólunknál és már fejlődés, mert csak a Ő és Ű nem jó. Azzal még mit csinálhatok?



Köszi minden választ

2011. okt. 20. 09:50
 10/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha akár az adminba akár a mysql ba közvetlenül kijavítom az Ő és Ű betűket és elmentem, magától visszajavítja ? re. Nem tudom mit csináljak már napok óta csak olvasgatom a megoldást de semmi konkrét. Légyszi segítsetek.


Nagyon nagyon köszönöm.

2011. okt. 21. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!