Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szövegdobozba hogy kell...

Szövegdobozba hogy kell berakni szöveget?

Figyelt kérdés
Sehol nem találtam rá kódot hogy kell ezt megcsinálni hogy egy szövegdobozba amíg bele nem kattintok halványan legyen ott egy szöveg pl jelszó vagy felhasználó név...
2011. okt. 22. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez már a második ilyen kérdés...

Mégis milyen programnyelv? Így ha ért hozzá valaki, sem fogja tudni, hogy neked milyen programnyelven kell...

2011. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ÜDv nem tudom miről beszélsz én nem találtam másik ilyen kérdést egyébként html-ről van szó
2011. okt. 22. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy a második olyan kérdés, ahol nem írták le, milyen programnyelv :)
2011. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
viszont ha van ötleted html,php akármelyik jöhet mert én nem találtam megoldást
2011. okt. 22. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen lényegtelen, hogy HTML vagy PHP, mivel mindenféleképpen HTML kimenet kell a böngészőnek.

<textarea name="szovegdoboz" cols="20" rows="4" >Megjelenített szöveg</textarea>


A szöveg halványítását pedig CSS-sel meg lehet oldani.


Egyébként a szövegdoboznál textarea-ra vagy textfield-re gondolsz?


Felhasználónevet és jelszót nem szövegdobozban, hanem textfield-ben szoktunk megadni. Annak pedig van value attribútuma.

Mivel a problémaspecifikáció nulla, ezért korrekt választ sem lehet adni a kérdésre.


Egyébként csak a html form-nak kellene utánanézni:

[link]

2011. okt. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

JavaScript-ben:


<input id="username" name="username" value="Felhasználónév" onfocus="if (this.value=='Felhasználónév') this.value='';" onblur="if (this.value=='') this.value='Felhasználónév';" />

2011. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!