Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HTML vizjel és teljesképernyő,...

HTML vizjel és teljesképernyő, de hogyan?

Figyelt kérdés
Hogy kell azt megcsinálni HTML-ben, hogy egyszerre legyen vízjel és teljesképernyős a háttérkép???
2011. okt. 25. 14:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Kvázi van egy háttérképem, ami egy 27"-os monitoron fér el csak, de nekem egy 15,6"-os van, és azt szeretném, hogy a honlapomat látogató emberek akármilyen monitorral tudják úgy böngészni a lapomat, hogy nem csak egy részét látják a háttérnek, ergo, arányosan méreteződik át.
2011. okt. 25. 14:13
 2/3 2xSü ***** válasza:

27”-ra fér csak ki a háttérkép? Gondolom lassú is az oldalad letöltése, kezelése. Ekkora képet nem illik háttérként kirakni.


Inkább használj valami egyszerűbb hátteret.


A háttérkép nem méretezhető ilyen módon. Persze trükközéssel, javascripttel megoldható lenne, de szerintem többe kerülne a leves, mint a hús.


A vízjelet nem tudom értelmezni, mert ilyen fogalom nincs a HTML leírásában.

2011. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A vízjelezést HTML-ben nem lehet megoldani.

Nem is nagyon értem, hogy most azt szeretnéd, hogy script generálja a képre a vízjelet, vagy elég, ha egy eleve vízjellel ellátott kép kerül a honlapra háttérképnek.

1. vízjel PHP GD könyvtár használatával:

[link]

2. Vízjel képszerkesztő (Photoshop) alkalmazással:

[link]


Itt pedig egy megoldás a teljes képernyős háttérre:

[link]

2011. okt. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!