Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy csináljam meg, hogy ha...

Hogy csináljam meg, hogy ha rákattintok a saját linkemre, akkor az adott weblapon a "name" és "password" mezőbe már azokat az adatokat írja be alapból, amiket én megadtam neki?

Figyelt kérdés
saját kezdőlapot akarok gyártani, és megkönnyítené a dolgomat ha elég lenne csak rákattintani a fontos dolgaimra. Szeretném ezt úgy kivitelezni hogy egyből bejelentkezve tárja elém a lapot, úgyhogy ha lehetséget akkor ne csak beírja a név és jelszó mezőt (vagy ami épp kell oda) hanem submitolja is a formot.
2011. okt. 31. 09:07
 1/5 2xSü ***** válasza:

Mennyire vagy járatos a HTML-ben, javascriptben?


A legegyszerűbb megoldás talán, ha elkészíted a bejelentkező formot a saját honlapodra. Általános megoldás:


<form method="post" action="valami.hu?login">

<input type="hidden" name="nev" value="gipszjakab" />

<input type="hidden" name="jelszo" value="1234" />

<input type="submit" value="Belépés a valami.hu-ra" />

</form>


Ehhez persze minden oldalnál meg kell keresni, hogy milyen mezőket küld be bejelentkezésnél, illetve hogy pontosan melyik URL-t hívja meg ilyenkor.


De nem biztos, hogy ez minden esetben működik. Néhány honlap védekezhet az ilyen jellegű belépés ellen, mert visszaélésre adhat lehetőséget. Pl. ellenőrizheti, hogy a bejelentkezési kérelem valóban a valami.hu oldalról jött-e. Esetleg sütikkel, session-ökkel, rejtett, véletlenszerűen generált elemekkel is lehetetlenné tudja tenni az ilyen jellegű belépést.

2011. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem te igazából valami olyasmire gondolsz, ami sok oldalon van ez a "keep me logged in" nem? szóval h egyszer belépsz és amíg ki nem lépsz addig maradjon is úgy. ne kelljen mindig beírogatni a jelszót stb.


Nézz utána a sütiknek. Annyira nagyon sajnos nem értek hozzá, de tudom, ha egy sütiben megvan adva h mit tom én 10 napig legyen életbe akkor 10napig bejelentkezve leszel. Ezen indulj el.

2011. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

10:38


Köszönöm, de pont ez az a probléma amibe beleütköztem. Ellenőrzik, hogy honnan érkezett a bejelentkezés, és emiatt nem megy. Ha ez nem lenne, akkor király lenne, mert simán elküldhetném annak a lapnak az actiont, ahova be akarok lépni. Erre nincs kerülőút?

2011. okt. 31. 11:48
 4/5 2xSü ***** válasza:

Nem tudom, hogy IFRAME-ben tud-e kutakodni a külső oldal, de erre is lehet védelem a célhonlapon.


Vannak olyan megoldások, amikkel a HTTP kérés fejlécében lehet kutakodni. Rég nem használtam ilyet, de ami anno volt, azt nem igazán lehetett automatizálni. Érdemes rákeresni a Google-ban a Modify HTTP Header -re, hátha te találsz valamit.


Sejtésem szerint maguk a böngészők sem teszik az ilyen műveleteket egyszerűvé, mert ugye lehet ezt rosszra is használni. Lehet ilyen módszerrel támadó honlapokat létrehozni.

2011. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2xSü ***** válasza:
(Ha csak a tartalomra vagy kíváncsi, és nem akarsz interaktivitást, illetve az oldal működőképes kikapcsolt javascriptel is, akkor esetleg meg lehet oldani PHP-ből, hogy megcsinálja a bejelentkezést, és kiírja a tartalmat.)
2011. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!