Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nem akar működni ez a...

Miért nem akar működni ez a beléptető script? A PHP Include (index. Php) elejére beillesztettem ezt: 1. Létrehoztam egy belepes. Htm fájlt: 2. Elkészítettem a php scriptet, a belepes. Php: 3. Majd elkészítettem a kijelentkezés (logout. Php) fájlt: 4.

Figyelt kérdés

[link]

(1) az első kód //szöveg nélkül

(2) a második kód

(3) Checking if the user is logged in or not

(4) The Logout Script

Mivel nem értek annyira angolul, ezért csak a kódokat másoltam ki.



2011. nov. 7. 16:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Egyébként az űrlap megjelenik, de ha beírom az átírt felh. nevet és jelszavat, majd nyomok egy Login gombot, akkor ugyanaz villan be.
2011. nov. 7. 16:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom rosszul csinálod.


Van az első kód, az csak egy formot csinál. Ott írja is, hogy, még jön az elejére kód és írja is h. mi kell. Ez az index.php


Aztán van a main.php meg a logout.php.


Ez fora egy oktatóanyag... headeres dobálgatás...

Én így csinálnám:



session start


Van-e get adat, ha igen megnézem, hogy isset($_GET['exit)) és ha igen, akkor unsetelem a $_SESSION['logged_in']-t


Van-e post form adat, ha igen leellenőrzöm, hogy helyesek-e a belépéshez, ha igen akkor sessionbe eltárolom. Pl $_SESSION['logged_in'] = 'yes'


Ha a sessionbe az van, hogy be van loginolva azaz isset($_SESSION[logged_in']) akkor

includeolom a tartalmi részt

kijelentkezéshez csinálsz egy linket pl: index.php?kilepes=true pl.

különben

bejelentkező rész megjelenítése

2011. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!