Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerzői jogokat sértettem meg?

Szerzői jogokat sértettem meg?

Figyelt kérdés
egy képet leszedtem a googleról és feltettem a saját blogomra de jelöltem, hogy a kép a googleról van? Mert aki készítette a képet most szólt, hogy ne használjam, de nem tudtam, hogy az övé, és ő nem jelölte meg sehol sem hogy a kép nem felhasználható!
2011. nov. 10. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Ha te olyan helyről szedted le ahol már eleve valaki lopottan tette fel, akkor nem is tudhattad, hogy nem a szerzőé. Mindemellett egy képről ki mondja meg, hogy az övé. A legtöbb nincs aláírva, még digitálisan sem... Valószínűleg jóhiszeműen jártál el, nem akartál lopni, szedd le és kész...
2011. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tamasoft ***** válasza:
A kép nem a google-ről van, csak azzal találtál rá. De az valamilyen lapon volt. Azt a lapot kell forrásként megjelölni. A tulajdonos hogyan bizonyította számodra, hogy az ő tulajdona a kép?
2011. nov. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem kell "megjelölni", hogy a kép szerzői jogvédelem alatt áll, hanem azt kell feltüntetni, ha egy szellemi termék nem áll szerzői jogvédelem alatt.

Egy szellemi terméket eleve szerzői jog véd, és csak akkor nem védi azt szerzői jog, ha arról lemondott a szerzői jog tulajdonosa.

Szvsz legjobb, ha eltávolítod a képet, és örülhetsz, hogy csak egy figyelmeztetést kaptál a szerzői jog tulajdonosától.

2011. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Google-ben lehet úgy keresni a képek között, hogy szabadon felhasználható képek, illetve még néhány opcióra a részletes keresésnél. Csak olyan képet válassz, ami ebben a kategóriában van.


Amúgy pedig vedd le a képet, mert szerzői jogokat sértettél meg, és erre még fel is hívták a figyelmed. Nyilván egy kép miatt senki sem akar peres eljárást indítani, főleg ha megteszed, hogy a felszólításra eltávolítod azt a blogodról. A jövőben pedig ne csinálj ilyet, használj saját képeket, vagy szabadon felhasználhatóakat!

2011. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ha nem akarod leszedni, akkor használd az url-jét és akkor, ha az eredeti oldalon le van szedve akkor tőled is távozik... amennyiben neked panaszkodik irányítsd át oda... és mond meg neki, hogy pihenjen meg !
2011. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!