Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha css-ben csináltam egy...

Ha css-ben csináltam egy div{border: 1px solid black}-et és utána az egyik divnél felülírtam a classot egy másik classal, akkor az miért nem űberli az eredeti div-es css-t? És hogy csináljam hogy felülírja?

Figyelt kérdés

2011. nov. 10. 22:52
 1/4 Argloss ***** válasza:

Ciki, de nem értem a kérdést. Most akkor minek mit adtál meg?


div{border: 1px black solid;} - minden divnek szegély

div#labda{color:white;} - van szegélye, fehér benne a szöveg

div.doboz{border: 0;} - nincsen szegélye

2011. nov. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Argloss ***** válasza:
100%

Ezt tudom még mondani ilyen későn: :D


<div class="Mariska" class="julcsika"></div>

Ebben az esetben a Mariskán beállított értékek lesznek figyelembe véve, Julcsika egyenrangú, ezért figyelembe se lesz véve, ameddig Mariska benne van a CSS-ben...


<div id="Julcsika" class="Mariska" class="Bözske"></div>

Julcsika magasabb rangú, mint Mariska, ezért az van amit ő mond. Ha valamit nem mondott meg, akkor az van amit az alacsonyabb rangú mond, vagyis Mariska. Bözske figyelembe se lesz véve, mivel egyenrangú Mariskával, de ő későbbre van rakva a html-ben. Csak akkor van az amit ő mond, ha Mariska elveszik a CSS-ből...

2011. nov. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

LOL úristen, ment a zöldkéz!!!


haláli példa a css-re..

2011. nov. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Argloss ***** válasza:

Közben eszembe jutott, hogyha jól adod meg, akkor a testvérek együtt is működhetnek.


CSS:

div.Mariska{color:red; border: 1px black solid;}

div.Julcsi{color:pink}


HTML:

<div class="Mariska" class="Julcsi">Piros betűk... Julcsi elmehet a... kútra vízért.</div>

<div class="Mariska Julcsi">Mariska leverve, szegély maradhat, de rózsaszín betűk lesznek!!!</div>

2011. nov. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!