Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tudnám megszerkeszteni?

Hogy tudnám megszerkeszteni?

Figyelt kérdés

Én egy nagyon kezdő vagyok PHP-terén csak HTML-ben vagyok jártas,de most kipattant a fejemből valami amit meg akarok csinálni és ehhez kell egy kis segítség.

[link]

Erről az oldalról akarok egy php-weboldalt letölteni és megszerkeszteni de nem tudom milyen programmal és hogyan mert ez nem olyan mint a HTML hogy végzek rajta egy kis változást és böngészőbe megnézem hogy milyen lett...

Az a kérdésem hogy hogyan tudom a PHP-t feltölteni szerverre vagy FTP-re hogy meg tudjam nézni hogy sikerült...


2011. nov. 20. 12:40
 1/1 Mugen ***** válasza:

Szia!


Szerintem kicsit meg kell érteni a dolgokat, hogy hogyan is működik ez a php. Ezt már leírtam valahol, de bemásolom még egyszer:

Készítettem egy képet, ami nagyjából lefedi azt amire hirtelen szüksége van egy kezdő weboldalkészítőnek. Itt az ábra hozzá: [link]


És akkor most értelmezzük az ábrát. Van egy számítógép aminek a neve local. Ez bármelyik számítógép lehet. Lehet a nagymamámé is, meg az enyém is, teljesen mindegy. És van egy számítógép aminek a neve szerver. A két számítógép interneten keresztül kommunikál egymással. A local nevű számítógép küldd egy kérést, hogy szeretné megtekinteni azt az oldalt amit a user bepötyögött a böngészőjébe. A hálózat valahogy megtalálja a szervert. A szerver megkapja a kérést. Ezt az apache-nevű program felé továbbítja aki majd teszi a dolgát a kéréssel kapcsolatban. (az apache egy webszerver program) Az ftp doboz tulajdonképpen a szerver valamilyen adathordozója, ami egy tárhely(úgy kell ezt elképzelni, minthogyha a te gépeden is lenne egy apache program, és megadod neki, hogy a merevlemezeden van a weboldalad, és ha érkezik ilyen kérés akkor szépen azt küldözgesse. A különbség jelen esetben az, hogy itt most ez mind az atw-n van). Te mint kezdő web programozó ide fogod feltölteni a kis weboldalad. Szóval, amit az ftp dobozban talál, az apache, azt szépen visszaküldi a local nevű számítógépnek. Ezután a local nevű számítógép bongészője ezt feldolgozza és megjeleníti. Ez az amit idáig tudtál ez volt a html.


Most jön a buliba a php.

[link]

Amikor php-t futtatsz azt értelmezi az apache, és tovább küldi a php értelmezőnek. Ő végrehajtja az adott utasításokat, pl.: adatbázis lekérés, egyéb műveletek végrehajtása. És ha ezzel készen van akkor azt visszaadja az apache-nak és a böngésződ csak egy sima html-t kap vissza. Ezért hívják dinamikus oldalaknak. Mert a tartalmuk változik útközben attól függően, hogy a szerver oldalon mi értékelődik ki. A kérdésedre a válaszok:


Nagyjából bármilyen szövegszerkesztővel szerkesztheted, a notepad++ színezést használ, ami hasznos. Ezért phphoz azt ajánlom. A teszteléshez 2 dolgot tudok ajánlani. Regisztálsz valahova egy ingyenes tárhelyet. pl atw. Ilyenkor mindig fel kell másolnod a tárhelyedre hogy tesztelhess.Vagy letöltöd magadnak a Xamp-ot. Ez tartalmazza az apache-ot mysql-t php-t. Feltelepíti a gépedre. A program mappájában találsz egy www könyvtárat. Itt fogod tesztelni az oldalaidat. A local weboldaladhoz úgy férsz hozzá, hogy beírod hogy localhost , vagy 127.0.0.1 ,és már tudsz is tesztelni.


Ha további részletes leírásra van szükséged a témában:

[link]

2011. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!