Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Dinamikus, vagy fix szélességű...

Dinamikus, vagy fix szélességű weblap?

Figyelt kérdés

Ti melyiket preferáljátok és miért? Kellene egy weblapot csinálnom, a "megrendelőm" dinamikusat akar, de kicsit belegondoltam a koncepciójába, és a fenti (fejlécben jobb oldalt elhelyezkedő) menü furán nézne ki szerintem.

Fejléc:

__________________________________

| | | |

|LOGO | menü1 menü2 menü3 | N1 |

|HELYE | menü4 menü5 menü6 | N2 |

|_______|____________________|_____|


N1 és N2 afféle menük lennének, nézet váltók. 2 menüsor lenne, almenük nincsenek.

Jobb oldalsávban lennének még menük, bal oldalsáv nem lenne. Bal oldalsáv fix széles, tartalom dinamikus lenne.


Drupalban lenne az oldal, tanulhatom a Drupal téma készítést. Szerintem azzal nem lesz gond.


Nem láttam még élesbe, nem jutottam még vele addig. Mit gondoltok? Beszéljem rá fixre, vagy legyen dinamikus?


2011. dec. 4. 01:30
 1/5 anonim ***** válasza:
centerizált fix dinamikus háttérrel. ilyen a gyakorikérdések is
2011. dec. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Drone007 ***** válasza:

Attól függ, mire szánod a weboldalt.

Ha szeretnéd, hogy a ma oly divatos netbookokon/tableteken, netán okostelefonokon is jól nézzen ki az oldal, akkor érdemes rákeresni google-ban a responsive webdesign-ra.

Ha ilyen babérokra nem törsz, akkor az első hozzászóló megoldását ajánlom, mert elegáns és egyszerű így egy weboldal.

2011. dec. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fix
2011. dec. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

akkor is ellentmondok a többségnek: én abban a hibridben hiszek, hogy dinamikus szélesség+min-width.. tehát csinálsz egy dinamikus szélességű oldalt, kiokoskodod, hogy mi az a szélesség, aminél már nem jelenik meg jól, és azt a szélességet css-sel megadod minimálisnak.

Tehát az oldalad addig dinamikus, míg el nem éri a minimumot=a borulási határértéket, onnantól kisebben pedig fix marad....

2011. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A minwidth, maxwidth elég jó dolognak tűnik, ezzel próbálok kezdeni valamit, mert az efféle dinamikus szélesség jónak tűnik bizonyos határok között.
2011. dec. 9. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!