Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a weblapról : Mit lehetne javítani rajta?

Figyelt kérdés

www.kreatorsystems.com?

Véleményeket és ötleteket várunk.


2011. dec. 21. 08:40
 1/5 anonim válasza:

Hát kb mindent. Nem tudom pontosan mit funkcionál az oldal, de lenne mit javítani rajta. Lesd meg az enyém: www.flashbackfilmstudio.com


Jó persze én ezt tanultam, de nah :D

2011. dec. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:

#1 : Azért kíváncsi lennék konkrétumokra, mert nem olyan rossz a kérdező oldala.


Azért egy-két dolog van, amin változtatnék:


Személy szerint nem kedvelem azokat az oldalakat, ahol kettős menürendszer van. (Függőleges és vízszintes.) Nem egyértelmű, első ránézésre nem állapítható meg, hogy egy főmenü-almenü rendszerről van-e szó, vagy két egymással egyenrangú menüről. (Ha fő- és almenüről, akkor melyik melyiknek az alárendeltje.)


A felső menüsor (ha mégis megtartod) szövegének színét én harmonizálnám a bal oldali menüével.


A CSS valid jelzőt én leszedném. Egyrészt azért, mert ez maximum a kockáknak üzen bármit is, ők meg ha akarják, le tudják ellenőrizni. (Mintha olyan nagyon sokat számítana.) Másrészt azért is szedném le, mert amúgy XHTML-ként nem valid az oldal. (Az Artisteer nem teljesen valid XHTML-t generál, igaz az összes böngészőben jól jelenik meg, tehát annyi baj legyen.)

Hasonlóan levenném az felbontásra és böngészőre vonatkozó részt, vagy legalábbis nem tenném ki a főoldalra, maximum egy impresszum jellegű részbe.


Az oldal nagyon nyers, túl szöveges. Szerintem meg lehetne próbálni képekkel enyhíteni a hatást.

2011. dec. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha első honlapod, akkor kezdésnek nem olyan rossz.

A dizájn lehetne jobb, de legalább van rajta tartalom.

Viszont, hogy szövegen kívül alig van rajta valami, teljesen unalmassá válik az egész.


Hát, első válaszoló!

Ahhoz képest, hogy ezt tanultad, a tiedtől sem lehet elájulni.

A fejlécben lévő flash csak elvonja a figyelmet a lényegről, ráadásul a fejléc szinte teljesen üres. Ha már ragaszkodsz a flash-ekez, akkor megoldhatnád, hogy ne töltődjön újra minden egyes lap betöltésével (AJAX). A fekete alapon bordó szövegek szinte olvashatatlanok.

A fehér háttér helyett valamit kitalálhatnál (legalább egy pattern jól jönne).

Rengeteg betűméretet használsz.

A láblécben a szöveg függőlegesen nincs középen.

A képek és szövegdobozok mintha minden oldalon csak úgy oda lennének hányva.

Ráadásul néhol szétesik a weblap:

[link]

A Fecebook Likebox is gusztustalanul néz ki, és a kommentek is szinte olvashatatlanok.

És annyi a nagyméretű kép és flash, hogy emiatt az oldal betöltődése hosszú ideig eltart (több 500 kilobyte-nál nagyobb méretű kép is van egy-egy oldalon).

A flash-ekhez pedig preloadert is készíthetnél, ha már ragaszkodsz hozzájuk, mivel az a rohadsz szaggatás nagyon idegesítő míg be nem töltődnek.


Én nem lennék büszke erre az honlapra, mert távol áll a jótól, ráadásul ez a szakmád, ahogy te azt meg is fogalmaztad már.

A filmjeid animációid sokkal jobbak, mint a honlapod, de ahogy megláttam a honlapot, már szinte a kedvem is elment attól, hogy a portfólióba belekukkantsak.

Ez a honlap szvsz nem jó reklám a munkáidnak.

2011. dec. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 _Zoldike_ ***** válasza:

Design:

En a contact es prices menupontokat elzavarnam a lablecbe, az oldalso menusort pedig a fomenube dropdown menu stilusban. Igy szelesebb maradna az oldal, lehetne a szovegek melle nemi kepet rakni. Az atlatszo diveket is megsemmisitenem, bar egesz jo a hatter, de mivel szoveg van rajta, zavaro a tartalom olvasasa kozben.


Szoveg:

Ha konyvek helyesirasellenorzeset meg hasonlo szolgaltatasokat szeretnel penzze tenni, megengedhetetlen hogy helyesirasi hibak legyenek a weblapon...

Par pl.:

a w3c alatti szovegben: experiaence

editing - editing services reszben: you book-editing process

es meg biztos talalnek joparat

2011. dec. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező: én is elég kezdetlegesnek látom, bár én sem vagyok profi... a design nagyon gyér... javítani kéne rajta...


Első válaszoló: hát igaza van az előttem szólóknak... én sosem tanultam, még fejlesztek magamon, de már én is szebb és érdekesebb kinézetű honlapokat készítek ennél :) Pláne, ha nekem ilyen tudásom lenne...


A fejléc így tényleg semmit mondó... hagyd meg középen a fogasokat, de rajzold körbe egy hozzáillő deisgn-nal, és ha csak a közepe mozog majd, az nem lesz túl feltűnő... és jól belesimul majd... Nem tudom, én a többi részét sem pakolgatnám be csak úgy egymás alá... Így olyan mintha csak bepakoltad volna a dolgaidat egymás alá...


úgy ennyi :)

2011. dec. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!