Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik cégnél érdemes Domain...

Melyik cégnél érdemes Domain (honlap) nevet regisztrálni?

Figyelt kérdés
Kérem ne az okoskodók írjanak. Tudom használni a Google-t, és tudom, hogy 100000 találat van ezekből a cégekből. Engem az érdekel, hogy melyiknél érdemes honlapnevet regisztrálni. Pro-kontra érvek, egyéni tapasztalatok alapján. Köszönöm!
2012. jan. 6. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

godaddy.com


.hu-t nem lehet náluk, de ezt a kis apróságot leszámítva magasan a legjobb, és nagyon olcsó.

2012. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de azt kihagytam, hogy nekem fontos, hogy ".hu" legyen.
2012. jan. 6. 10:56
 3/15 2xSü ***** válasza:

Kb. mindegy. A domain árakban nem igazán van verseny, nem nagyon tesznek rá extra profitot. (Persze bele lehet futni olyanba, aki igen.)


#1 által ajánlott oldalon $12/év (átszámolva: 3000 Ft/év) árat látok .com esetén.

Az egyik legnagyobb domain regisztrátor a Microware oldalán a .com ára: 3000 Ft/év


Tehát nem olcsóbb #1 által ajánlott oldal, mint a Microware, viszont ez utóbbinál előny, hogy magyarul tudsz velük kommunikálni, könnyebb őket esetleg felhívni, stb… Meg ez megbízható cég, hiszen nem pár éve működnek, és magyar viszonylatban elég jól szabályozva vannak a domain regisztrátorok.


Én azt mondom, hogy a legegyszerűbb a Microware-t, vagy más magyarországi regisztrátort felkeresni. Lásd: [link]

Az árak a legtöbb szolgáltatónál kb. egységesek, vagy minimális az eltérés egy-egy domain esetén.

2012. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem kell trollkodni egyel feljebb, a .com éppen nem olcsóbb, de mondjuk a .net fele annyi mint amennyi a legtöbb itthoni sufni cégnél, a .org negyed annyiba kerül, itthon a felhozata lennyiben meg is áll kb.
2012. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 2xSü ***** válasza:

Már miért trollkodnék?


Igaz nem néztem meg nagyon alaposan az #1-ben ajánlott honlapot, pusztán a főoldalt néztem, és ott ott virít, hogy „New .COMs $11.99* per year”. Ez pontosan annyiba kerül, mint itthon. Elkerülte volna valami a figyelmemet? Ha igen, akkor mi?


A .net az oldalon akciósan $9.99 (amúgy $14.99 lenne). A Microware-nél ez 2999 Ft/év, ami átszámítva $12. Na jó, ez valóban drágább 2 dollárral. A .org $6.99 ($14.99 helyett). A Microware-nél ez is 2999 Ft/év. Ez valóban 70%-al drágább, vagy ha úgy tetszik a #1-ben adott oldalon a Microware árának 60%-a csak. (Azért a „negyed annyiba kerül”-től még ez is messze van.)

2012. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 2xSü ***** válasza:
(Amúgy érdemes az átutalás költségét is figyelembe venni, mert lehet az meg is eszi az árkülönbözetet.)
2012. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A microware-el az a bajom, hogy aránytalanul drága a tárhely szolgáltatásuk!

Pl: 1 db domain (.hu,.com, .net, .org, vagy .info) bejegyzése

11 MB tárterület

1 db e-mail postafiók

1 db e-mail alias

PHP futtatási lehetőség

látogatottsági statisztika

9499 Ft/év... 11 MB tárhelyért ami kb. semmire nem elég...



[link]

Erről mi a véleményetek? Egész jónak tűnik.


9920 Ft+áfa 5000 MB tárhellyel, + ingyen .hu domain regisztráció és fenntartás.

Ti tudtok olcsóbbat ár-érték arányban ennél? Azt kérem tőletek, ha tudtok jobbat linkeljétek!

2012. jan. 6. 12:56
 8/15 2xSü ***** válasza:

A félreértések elkerülése végett:


Van tárhely szolgáltatás. Van x MB/GB tárhelyed, legtöbbször levelezésed, stb… Ez egy dolog.


Meg van a domain név szolgáltatás, ahol az adott domain nevedhez hozzárendelnek egy IP címet.


A kettő nem ugyanaz, és nem is szigorúan következik az egyik a másikból. Elméletileg lehetséges, hogy a tárhelyedet és a domain nevedet külön-külön cég kezelje. Lehet tárhelyed domain név nélkül (pl. IP alapján éred el, esetleg a tárhely szolgáltató biztosít aldomaint, vagy használhatsz ugye ingyenes domain nevet (.tk vagy dyndns)), meg lehet domain neved, amihez nem tartozik tárhely (domain parkoltatás).


Vannak persze tárhely szolgáltatók, amik kizárólag úgy hajlandók tárhelyet biztosítani, hogy a domain nevet is ők kezelik (átviszed hozzájuk, vagy náluk regisztrálod be).


Vannak szolgáltatók, akiktől ha tárhelyet rendelsz, akkor vállalják a hozzá tartozó domain név regisztrálását ingyen.


* * *


Ha jól értem, akkor neked nem pusztán domain szolgáltatás kell egy meglévő tárhelyedhez, hanem kell tárhely is hozzá.


Ez viszont már bonyolultabb kérdés. A kérdés, hogy mekkora tárhely kell, milyen szolgáltatásokkal, mire akarod használni (pl. számít-e a havi szávszélesség felhasználás, akarsz-e cron-t futtatni, akarsz-e levelet küldeni pl. PHP-ből, stb…)

2012. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én a tárhelyparknál vettem tárat és domaint. Ahogy néztem ez,a legolcsóbb. Ha érdekel küldök reg. linket privátban, amivel én is jól járok. :P
2012. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Dotroll
2012. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!