Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Magyarországon mennyi egy web...

Magyarországon mennyi egy web programozó fizetése?

Figyelt kérdés

Egyenlőre hobbi szinten csinálom, mivel még csak idén érettségizek. (web programozó okj-s képzést is meg akarok jelölni, de az elsődleges cél a programtervező informatikus a diploma miatt). Sokan mondták, hogy nem lehet jól fizető állást találni, de az internet tele van ilyen álláshirdetésekkel. Magyarországon mennyit lehet keresni vele? (persze teljes munkaidővel)

És külföldön?


2012. jan. 22. 17:55
 1/8 pcguru22 ***** válasza:
jokevés
2012. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
esetleg valami konkrétabb?
2012. jan. 22. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Itthon fizetnek annyit, hogy ne halj éhen, de igazából tényleg csak annyit. Külföldön egy fokkal jobb a helyzet.
2012. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és így cégeknél is? (állandó munkánál)
2012. jan. 22. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha cégnél tudsz elhelyezkedni akkor kapsz anyit hogy nem halsz éhen, ha szabadúszóként próbálkozol akkor majd keresel annyit amennyit egy este alatt eliszol a haverokkal.
2012. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel interneten dolgoznál ezért nyugodtan maradhatnál itthon is és magán személy ként elválhatnál külföldi melókat ;)
2012. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Cégenként változó.

Egy-egy tényleg nagyobb projektet, ha kifog az ember azzal nem keveset lehet keresni. A nagy cégek szépen tejelnek.

Külföldön mondjuk mindenképpen jobban fizetnek.


(Csak, hogy kb számadat is legyen, egy JÓ, tényleg 100%-ban saját készítésű weboldal, kevés dinamikus tartalommal is alsó hangon 100.000-nél (inkább fölötte) kezdődik. Ha vannak extra igények, a határ a csillagos ég.)

2012. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krw válasza:
91%

Hasonló cipőben jártam, saját tapasztalat:

autodidakta módon tanultam weblapfejlesztést neten, html, css, jscript (jquery, prototype, stb.) mysql, php etc. minden ami ehhez kell. érettségi után, július elején jelentkeztem egy 8 órás állásra nyárra bejárósként, és másnap jeleztek, következő nap meg már kezdhettem is (szerencsém volt mondjuk).

Én akkor elöszőr dolgoztam 8 órásba webfejlesztőként és azt tudom mondani, hogy akiknek nincs fingjuk arról hogy mi az a webfejlesztés, az nem fizet sokat. Én is ebben a cipőben jártam, óránként 750 ft-ot kerestem, a kollégám, aki ELTE progmat diplomával rendelkezett és 5+ év tapasztalata volt, az havi 150k fixet kapott. Volt olyan hónap, amikor én az órabéres fizetéssel 150-nél többet kerestem.

A lényeg az, hogy elhelyezkedni szerintem ilyen fizetési szinten nem nehéz, de olyan helyre, ahol tudják azt, hogy webfejlesztéshez kell 1 sitebuilder, 1 grafikus és 1 programozó minimum, ott szerintem megkapod a 200+ nettóban.

Sok sikert, remélem segíthettem! :)

2012. jan. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!