Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weboldal készítésnél,3 oszlopo...

Weboldal készítésnél,3 oszlopos struktúránál: -Milyen weblap szélességet célszerű választani? (Figyelembe véve a mai technikát, stb. )

Figyelt kérdés

Illetve, mikor célszerű fix oszlopokkal és/vagy dinamikusan változó szélességű oszlopokkal dolgozni?

Mikor jobb választás ezek kombinációja, pl. a két szélső oszlopot fix-en hagyva a középső szélességét dinamikusra tervezve?

Tudnátok jó példákat (esetleg) linkeket is mondani (írni)?


2012. febr. 18. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

én általában a középső (fő) oszlopot 640px-ra szoktam állítani (az annyi mint itt egy kérdés szélessége. A másik kettőt pedig úgy add meg hogy 1024-ig jöjjön ki (kb ennyi az átlag monitor szélesség). Szerintem dolgozz fixxel, így mindig látod hogy jelenik meg valójában. Ha veszünk egy normális 1024es monitort amin elkészíted változó szélességűre és mondjuk én azt meg szeretném nyitni 1440 szélesség monitorrommal akkor elég furán nézne ki, vagy a másik véglet ha egy kisebb felbontású monitorral szeretnék megnézni akkor előfordulhat hogy nagyon csúnyán tördelné meg a hosszabb szavakat.


Ui: a személyes véleményem az hogy a 3 oszlop az túl sok

Ui2: lehet értelmetlenül írtam, bocsi de kicsit másnapos vagyok.

2012. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehetne a két szélső oszlop fix szélességű a középső meg rugalmas.
2012. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha képet rakna be a középső oszlopba akkor a rugalmas nem a legjobb megoldás
2012. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
pont a két szélsőnek kellene dinamikusnak lennie (margin: 0 auto) egyébként: [link]
2012. febr. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Drone007 ***** válasza:
Erre keress rá guglival: CSS media query
2012. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, és a figyelmembe ajánlott hasznos linkeket. Sokat segítettetek.
2012. febr. 20. 10:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem felül van a menü, oldalt semmi sem. Én a 1000 pixelt tartom ideálisnak.
2012. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!