Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi értelme van tiltani valakit...

Mi értelme van tiltani valakit itt gyakorikérdésekről amikor úgyis csinál egy új reget hogy használhassa az oldalt?

Figyelt kérdés
Így csak eggyre több szemét reg lesz.
2012. febr. 22. 19:12
1 2
 1/11 2xSü ***** válasza:
3%
Nincs.
2012. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 2xSü ***** válasza:
3%
Talán mégis van. Idővel megunja az illető, hogy újra és újra végig kell vinni a regisztrációs eljárást…
2012. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
léteznek programok amivel kattintásra megy....
2012. febr. 22. 19:44
 4/11 2xSü ***** válasza:
3%

Lehet. De akit tiltani kell azt valamiféle alkalmazkodóképességbeli hiányosság miatt kell, ami sok esetben együtt jár a helyzetértékelés, a tudás hiányával. Akinél így van, az valószínű nem ismer ilyen programokat. Aki meg képes felkutatni és használni, esetleg megírni, az meg kellően jól informált, így valószínű nagyobb tudású, ergo nem fog trollkodni.


A legtöbb kitiltott felhasználó aki vissza is jön, az manuálisan regisztrál. De jó részük még ehhez is hülye – már elnézést –, így elkönyveli, hogy innen kitiltották, pedig hát ő szegény ártatlan…

2012. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem például fontos, és van visszatartóereje, mert nehéz lenne megszoknom, jó tudni hogy (remélem) segítettem valakinek ezzel a reggel. Ha kitiltanának, nem csinálnék újat nagy valószínűség szerint.



Amúgy a moderátornak 2másodpercébe telik tiltani valakit, tehát ha újra is regel az illető, akár rengetegszer, nem tud annyi kérdést kiírni/válaszolni amivel zavarna bárkit is.

2012. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Engem 3 x tiltoĹŁtak mĂĄr ki mint ahogy az a nevembĂśl is kiderĂźl...egy hazug szemĂŠt banda volt 10;1 felĂĄllĂĄsban tĂśrĂśltettĂŠk minden kommentem mert olyan kĂŠrdĂŠseket tettem fel amely belerondĂ­toĹŁt a tĂśkĂŠletes kis vilĂĄgukba. no persze a hallgass meg minek irsz ide-n kivĂźl semmi vĂĄlasz....azĂŠrt ez furcsa... szal elgondolkodtato h milyen emberek vannak...aztĂĄn elszakadt a cĂŠrna ĂŠs kevĂŠsbĂŠ szĂŠpeket is mondtam ekkor kerĂźltem tiltĂĄsra...aztĂĄn proxy mĂśgĂźl beregisztrĂĄlok ĂŠs hasznĂĄlom az oldalt ĂŠrtelmesen...nem lehet ip cim alapjĂĄn beazonositani..
2012. febr. 22. 21:45
 7/11 2xSü ***** válasza:
6%

Még az a szerencse, hogy tudok szemmel UTF-8-at dekódolni.


Érdemes megérteni valamit: Egy ingyenes, mások által megírt és fenntartott szolgáltatást használni nem alanyi jog. Az oldal készítőjének, működtetőjének meg van a joga, hogy olyan szabályokat hozzon, amilyet akar, hiszen az oldal az ő tulajdona. Ha pl. a szabály az, hogy csak eszperente nyelven lehet írni a fórumban, akkor ez a szabály és kész. Neked két döntési lehetőséged van: Vagy elfogadod ezt, vagy felrúgod a szabályokat, aminek a következménye valószínű a kitiltás, amit teljesen jogosan kapsz.

Amelyik oldalról nem jogosan tiltanak ki embereket, azzal meg nem érdemes törődni, idővel úgyis megszűnik látogatók hiányában.


A legtöbb adminisztrátor pl. mérlegeli, hogy az adott user vagy annak megnyilvánulása mennyire fogadott el a közösség szempontjából. Az antiszociális, agresszív, zaklató megnyilvánulásnak megint csak teljesen jogosan kitiltás a vége.


Írtad, hogy olyan kérdéseket tettél fel, ami „belerondít a kis világukba”. Ez az oldal nem erre való. Ez az oldal arra való, hogy ha valaki valamilyen problémába ütközik, valamilyen információhiánya van, akkor kapjon hozzá segítséget. Ha nem erre használod, akkor jogos a kritika. Ha nem valódi problémákból fakadó valódi kérdéseket teszel fel, vagy nem ezekre válaszolsz érdemben, akkor tényleg nem itt a helyed.


Érdekes módon ezrek használják ezt az oldalt normálisan, akik nem kerülnek összeütközésbe az adminisztrátorokkal. Ha te igen, akkor a hiba nagy valószínűséggel a te készülékedben van, te csinálsz valamit rosszul, neked kell valamit változtatni. (Gondolom neked sem kényelmes proxykkal meg egyebekkel bajlódnod.)

2012. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 2xSü ***** válasza:
3%
Amúgy egy-egy negatív megnyilvánulásért itt sem törölnek senkit. Nekem is törölték már hozzászólásomat, mert valaki úgy szólt be, amire reagálnom kellet, és bár az alapvető udvariasságot megtartottam, de mégis csak az adott választ kritizáltam, ami nem kapcsolódott az eredeti kérdéshez, így teljesen jogosan lett törölve. Mégse tiltottak ki az oldalról magáról. Ha téged igen, akkor elég nagy gyakorisággal kellett, hogy másokan vagy az adminoknak nem tetsző dolgokat tegyél. (Pl. beszólogatni másoknak, hülye kérdéseket feltenni, érdemi választ nem tartalmazó válaszokat írni.)
2012. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Olyan könnyen nem tiltanak le azért valakit, ehhez valami "nagyobb" dolgot kell tennie.

A tiltás maga annyira nem ér sokat, ahogy már korábban mondták, aki akar, vissza jön, de csak megunja majd... :)

2012. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
22:07 tudta legjobban megfogalmazni ami velem is történt azzal a külömbséggel h. nekem addig b..szták az agyam h. kiakadtam és írtam mindenfélét ekkor tiltottak....
2012. febr. 23. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!