Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az NVU ennyire rossz?

Az NVU ennyire rossz?

Figyelt kérdés
Sokan szidják, akik Notepad++-ban dolgoznak, mert szerintük ezzel 10 perc alatt összeklikkelgetnek egy ...-ot.

2012. márc. 3. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:

és akkor mi van?

Nem mindenki programozó.

Viszont a Notepad++ a Microsoft Windows-hoz van.

2012. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem érdekel a Windows engem. Kódszerkesztő van az NVU-ban is!
2012. márc. 3. 17:50
 3/7 themaki1333 ***** válasza:
33%

1. Komoló: Mivan a Microsoft Windowshoz? Ember te tudod miről beszélsz? A Notepad++ baromira nem MS Windows gyártmány... Nézz már utána kik készíttették: [link]


Na hajrá, aztán következőnek nézz már majd utána, hogy mit is mondasz elsőnek...


Persze, hogy szidjuk, aki weboldalt akar csinálni, az ne szemetelje össze a világhálót minden hülyeséggel.


Ha már saját weboldalt akarsz tanuld meg minden rejtelmét, hátrányát, nehézségét, könnyedségét... Lám én csak válaszokat adok ezen a "Gyakori kérdéseken" persze nekem is vannak kérdéseim, de olyanok amikre csak kevesen tudják a választ... Ja és én elsőnek nem ide jövök ha nehézségekbe botlok, hanem használom Larry Page, és Sergey Brin találmányát a Google-t...

2012. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

themaki1333:

Hol írtam azt, hogy az MS gyártja? SEHOL, csak azt, hogy a Windows kell a futtatásához.

Viszont az NVU-t meg Linux alól is tudod használni, Wine nélkül.

Ez is olyan, mintha azt mondanám, hogy ha játszol a PC-n, akkor Windows kell.

2012. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Notepad++ is csak egy szövegszerkesztő. Azért azt ajánlják sokanitt a GYK-n, mert a kérdezők általában wines gépeket használnak. De mondom, a Notepad++ is csak egy szövegszerkesztő. Linuxon ott van alapból a Gedit, ami pont ugyanolyan jó. (Kate, ha KDE felületről van szó). Igazából nem értem, miért hozod fel, hogy a Notepad++ winen fut, teljesen irreleváns.


Miért szidják? Mert a grafikus weblapszerkesztők teleaggatják a kódot felesleges információkkal, köztük azzal is, hogy milyen programmal készültek. Ha bele kell javítani kézzel, keresgélni kell, mert nem a saját szokásaid szerint van tagolva a kód. Sokszor nem úgy generálja a kódot, ahogyan te szeretnéd. A saját kód sokkal átláthatóbb. Igazából ha ismered a HTML/CSS gyakorlottabbak PHP/JavaScript kódokat, a grafikus csicsa meg ablakok tök feleslegesek, sőt, vissza is fognak, legalábbis én így tapasztaltam. Elképzeled, és megírod. Ha grafikusan csinálod, 90%, hogy nem úgy fog máködni, ahogy akarod.

2012. márc. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

T. 4. hozzászóló!

Le lehet az Ubuntu-ra az Ubuntu Software Center-ből az NVU-t?

2012. márc. 4. 20:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Én, régebben le tudtam magamnak szedni az NVU-t, de egy ideje, már kiszedték az Ubuntu-ból. Bár ahogyan nézem, nem csoda, mert kb. 6 éve nem fejlesztik.

Azért, nem álltak le, mert a Kompozer-t viszont le tudod szedi, ami az NVU-ra épül és szinte ugyanúgy tudod használni.

2012. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!