Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen formátumban kellene...

Milyen formátumban kellene elmentem egy, a weboldalamra szánt képet, ha azt szeretném, hogy a kép különböző területei, különböző linkekre mutathassanak?

Figyelt kérdés

Talán így kicsit érthetőbb leszek:

Vegyünk egy állatokat és virágokat ábrázoló képes oldalt.

Van itt minden a képen: kutya, macska, róka, liba, ibolya, kaktusz, pipacs, stb.

Azt szeretném, ha az egyes állatokra, virágokra ráklikkel a látogató, akkor az adott élőlénynek megfelelő további oldalakra navigálódjon tovább.

Van erre egyszerű, mindenféle webszerkesztési tudás nélkül járható megoldás?


2012. márc. 4. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs. Ez nem formátum függő, ezt igen is HTML kódban kell megírni. A Photoshop tud hasonlót, de ahhoz meg Photoshop tudás kell. :)
2012. márc. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Ez utóbbi válasz -én nem látom, kitől jött- ugyan nem kifejezetten azt a megoldást jelenti, mint amire gondoltam, de újragombolva az eredeti elképzelésemet, ezzel még korrektebben megtudom valósítani, amit elterveztem.

Még egyszer, nagyon köszönöm!

2012. márc. 4. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:
De ez pontosan az általad leírt dolgot csinálja. A képen kijelölhetsz különböző területeket amik különböző linkekre mutat.
2012. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen,látom és láttam az előbb is. :)

Már ki is próbáltam és nagyon örülök, hogy ezt ajánlottad.

Előbb azért írtam, hogy nem teljesen azt csinálja, amit én kerestem, mert tényleg nem azt csinálja.

Én eredendően arra gondoltam, hogy egy képszerkesztőben egy kép-anyag bizonyos területeit különböző linkelhetőséggel látom el, majd az elkészült képet elmentem egy "megfelelő" formátumban, aminek eredményeként majd a weboldalra kikerülő kép úgy funkcionál, ahogyan azt a szerkesztőben én megterveztem.

Ellenben az általad beküldött lehetőség, sokkal jobb, mint, amit én eredendően szerettem volna.

Más -eddig még el nem mondott- problémáimra is kiváló megoldást jelent.

Ezért külön köszönet!

2012. márc. 4. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!