Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a különbség az alábbi két...

Mi a különbség az alábbi két megoldás között?

Figyelt kérdés

<link href="valami. css" rel="stylesheet" type="text/css" />

vagy

<link href=" [link] css" rel="stylesheet" type="text/css" />


Eredményül látványilag mindegyik ugyanazt adja. (Szerintem.)

A SEO, a weboldal bejárhatósága (robotok) miatt van jelentősége?

Vagy nincs is jelentősége?

Lehet, hogy a válasz nagyon egyszerű, de én még nagyon kezdő vagyok. :)))



2012. márc. 6. 17:19
 1/5 anonim válasza:
74%
ha csak próbálgatni akarod és nem akarod a netre felrakni az elsőt ajánlom mert ahhoz nem kell internet kapcsolat. Ha pedig azt szeretnéd hogy mások is lássák a 2.-at ajánlom, de gyakorlatilag szinte ugyanaz.
2012. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Relatív és abszolút címzés, ennek olvass utána!


Az első esetben, csak az adott oldalról érhető el a CSS file, míg a második esetben egy másik honlapról is. (pl. ha több különböző domain név alatt akarsz egy CSS filet használni. Előnye, hogy csak egyszer kell módosítanod a filet, viszont a többi oldalon lassabb a betöltés.)

2012. márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2xSü ***** válasza:

Az első relatív hivatkozás. A valami.css-t abban a mappában keresi, ahol a html fájl található.

A második abszolút hivatkozás. A valami.css-t mindig a megadott URL-en keresi.


Amennyiben a HTML fájl a www.akarmi.hu -n található, akkor ugyanarra a www.akarmi.hu/valami.css fájlra fog hivatkozni. Ilyen téren nincs különbség.


Viszont pl. tegyük fel, hogy a honlap átköltözik a www.masvalami.hu -ra, az akarmi.hu domain meg megszünik. Ekkor az első esetben nem kell megváltoztatni a html-ben semmit, és működik az oldal. Viszont a második megoldás esetén továbbra is a www.akarmi.hu -ról próbálja betölteni a CSS fájlt, ami ugye nem létezik. Tehát át kell írni a hivatkozásokat a forrásban.


SEO oldalról szerintem nincs igazán jelentősége.

2012. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem még az is feltűnt -persze lehet, hogy rosszul gondolom-, hogy az első esetben egy látogató nem láthatja az oldal forrásában a valami.css fájl tartalmát, addig a második hivatkozás esetében pedig igen, hiszen klikkelhető.

Nem tudom, hogy ennek van-e bármi jelentősége, csak feltűnt itt a tanulás szakaszában.

2012. márc. 7. 07:22
 5/5 2xSü ***** válasza:

De láthatja. Ha a forráskód néző nem csak a http:// -vel kezdődő részeket linkesíti, hanem figyel pl. arra is, hogy href paraméterről van szó, akkor linkként jeleníti meg azt is.


De mindkét esetben a forráskódban látható, amit oda írtál. Böngészőben megnyitható, megnézhető, letölthető.


Az egyetlen különbség tényleg az, hogy az egyik esetben a html oldalhoz relatív módon van megadva a css fájl útvonala, a másik esetben meg attól függetlenül abszolút URL-ként. Ennek kizárólag akkor van jelentősége, ha egy oldal címe, elérhetősége, azaz URL-je változik. (Költözés, ugyanaz a tartalom több más mappából beolvasva, stb…)


Más eltérés, következmény nincs.

2012. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!