Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyek a leginkább figyelemfel...

Melyek a leginkább figyelemfelkeltő színek a weboldal készítés szempontjából, pozitív értelemben?

Figyelt kérdés

Régebben azt olvastam valahol, hogy alapvetően a sárga és a sárgás színek nagyságrendekkel jobban felkeltik az emberek -adott esetben egy weboldalt meglátogatók- érdeklődését, mint a többi színek.

Ugyan egy üzleti, céges weboldalnál nehezen tudnám elképzelni ezeket a színárnyalatokat, legalábbis domináló színekként. Hacsak nem egy turisztikai, nyaralással vagy életmóddal (fitnesz, sport, étkezés, természetgyógyászat, stb.) kapcsolatos oldalról van szó.

Egy építőiparral vagy autókkal foglalkozó, esetleg jogi témájú oldallal kapcsolatban már elbizonytalanodnék a sárga színek alkalmazása terén.


Érdekelne a véleményetek.

Mennyire veszitek figyelembe weboldal készítési munkáitoknál a színekkel kapcsolatos felméréseket, stb?

vannak-e ilyen tanulmányok, statisztikák?

Esetleg van-e valamilyen kaptafa, ami alapján a weboldal témájától függően érdemes bizonyos színeket, árnyalatokat előnyben részesíteni az oldal elkészítésénél?



2012. márc. 17. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:

én nem nagyon szoktam figyelembe venni a színeket. De azt én személy szerint azt szeretem mikor a színek harmonizálnak egymással. megfelelően vannak arányban. pl szürke többségben és akármilyen színnel vegyítve (sárga, piros, zöld) viszont ezek kis arányban. De szerintem ha ránézel egy honlapra te is látod hogy mi néz ki jól, és mi a gusztustalan.


Ha pl fekete alapon sárgával ír vki az tény hogy figyelemfelkeltő, viszont szerintem gusztustalan...

2012. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze. Egyértelmű, hogy sokféle megoldással lehet találkozni a neten. Akár olyan elrettentő példákkal is, mint amit írtál; fekete alapon sárga betűk.

Nekem is van ami tetszik és van ami nem.

De ezzel a céllal nem sok értelmét látom mások oldalait nézegetni, mert nem biztos, hogy mások gondolkodnak ilyeneken.

lehet, hogy egyszerűen csak elkészítik az oldalt -ahogy Te is írtad- egymással harmonizáló színekkel és kijön egy tetszetős megoldás.

De valóban tetszetős? valóban jók a színei.

Nem kifejezetten dizájner szemszögből nézve.

Mert ugye, ami nekem tetszik, tetszetős, harmonikus az nem biztos, hogy másnak is az.

S az ember nem magának készíti az oldalt, azaz nem azzal a céllal, hogy saját munkáját nézegesse és elégedett legyen az eredménnyel. Nyilván fontos ez is, de szerintem sokkal fontosabb, hogy az idegen látogatók mit gondolnak róla; hogy mások érdeklődését keltsük fel jó értelemben, és ara ösztökéljük a látogatót -dizájn és tartalom együtt-, hogy maradjon, beljebb jöjjön. Mert a honlap így elérheti a célját.

Ilyen oldalról nézve -és az oldal tartalmát és ergonómiáját természetesen megfelelőnek feltételezve- szerintem nagy jelentősége lehet a színek helyes megválasztásának (is).


Azaz, ha készültek ezzel kapcsolatban tanulmányok, statisztikák, akkor azok biztosan hatékony segítséget jelenthetnek egy honlap készítése során.

2012. márc. 17. 13:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Sárgás dolog jó

fekete alapon sárga > jól olvsasható azért fihyelemfelkeltö amugy ezt jól kell alkalmazni

és inkább narancs sárgával és nem az egész honlapon

bármilyen szinböl lehet ocsmányat is meg szépet is csinálni

az ilyen szines ms dos kinézetü oldalak nagyon csunyák szerintem

rikitú betük, vagy még roszabb ha rikitó hátér...


.

én személy szerint nagyon szeretem a sötét elmosott oldalakat

nyugtatja szemet és nem idegesít

és monitor is kevesebet fogyaszt:p

lásd probálkozásokat fekete oldalakra (fehérek helyet)

lényeges dolog szerintem az aktiv tartalom vagy a ergonomikus grafika alkalmazása

szóval ha eltünik a gép (DOS) érzet és ugy használod gépet mint egy jövöbeli futurisztikus dolgot

megnézel nagyon nagy honlapokat (nagy forgalmuakat) azokból lehet meriteni

sok játéknak van nagyon szép oldala persze azok erösen aktiv tartalmúak meg flashosak tudom de hát ez a jövö (meg nem csak a jövö hanem már ma is ez van)

ezeket cégek oldalán is látni, bankok oldalánc stb...

szinek szerint: feketés, sötétbarna, sötétbordó, sötétzöld, sötétkék, narancssárga

ezek akár keverve és erösen elmosva

betük persze olvashatóan vanak rajta

.

amik nagyon nem tetszenek:

éles nagy felületü

piros, rikitó piros

rózsaszín, rikitó zöld, citromsárga, éles nagyfelületü hófehér

meg biztos van sok féle

ami nagyoń zavaró az a vibráló reklámok

persze ezt lehet beteszi egy fizetethirdetö ldalra ha kiadsz helyet neki szóval azal nembtudsz mit teni

szerencsére nem túl sok van normális oldalakon ma már

2012. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a figyelemfelkeltő színekben. Az embereknek az hívja fel leginkább a figyelmüket, ha értelmes tartalom van egy weblapon igényes körítésben. Az ilyen sárga meg neonszínű vackoktól nem fogják többen olvasni a weblapodat.
2012. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket.

Hát nem is gondolnám a saját oldalamat (sem) „sárga meg neonszínű vackokkal” felvértezni.

Mint a kérdésemben is írtam, számomra már a sárga színnek és árnyalatainak a domináló színként való alkalmazása is erősen lekorlátozza azokat a témákat (weboldal témákat és célokat), ahol ezek alkalmazhatók.

De ez nagyon saját vélemény, és érdekel/érdekelt, hogy mások hogyan látják ezt a kérdést.

A másokon itt akár webdizájnnal foglalkozókat, weboldalkészítőket, akár webmarketinggel foglalkozókat, mint szakembereket; akár hétköznapi böngészőket (látogatókat) értek.

A szakembereknek a tanultak mellett nyilván sokéves tapasztalatuk van ezen a téren, ezért is érdemes odafigyelni a véleményükre. Feltéve, hogy megosszák másokkal. Hiszen ma az információ az nagy kincs.

A hétköznapi böngészőknek meg a benyomásaik szolgálhatnak fontos információul.

Vélhetően a kettő között lesz az igazság.

2012. márc. 17. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:
A legfigyelemfelkeltőbb szín a piros, erre fókuszál először a szem. Ezért is van a tescoban minden akció piros táblán.
2012. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7. válaszolónak:


Köszönöm!

Ilyen anyagra gondoltam, amikor a kérdést feltettem. :)

Nagyon jó az ajánlott link.

2012. márc. 22. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!