Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan oldhatnám meg, hogy...

Hogyan oldhatnám meg, hogy van egy pdf fáj az oldalamon, és csak annak a letöltését számolni tudjam?

Figyelt kérdés
Nem kell, hogy kiírja az oldalra, hanem hogy vmi JS kód vagy bárhogyan, de ellenőrizni tudjam a letöltések számát?
2012. ápr. 1. 01:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy PHP scriptből indítsd a letöltés, ami számlál, tehát ne közvetlenül linkeld a pdf-et, hanem egy megfelelő php kódot linkelj, ami elindítja a letöltést.

Mindenképpen valamilyen szerver oldali kód fog kelleni a számláláshoz.

2012. ápr. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

JS kód nem megfelelő.

Szerver oldali kell, mondjuk PHP.

Deklarálj egy változót, amelynek értékét eltárolod mondjuk egy fájlban. A kezdeti értéke legyen 0.

Letöltésnél lekéred az értéket a fájlból, és növeled eggyel, aztán a régi értéket felülírod a fájlban az újjal.

Ha adatbázist is használsz a weblapodhoz, akkor akár abban is tárolhatod ezt az értéket.


Itt van néhány segítség:

[link]

[link]

[link]


Egyébként használd a Google-t! Rengeteg honlap foglalkozik a témával.

2012. ápr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért technikailag a JS is jó lehet, ha rádobod a letöltő linkekre és a háttérben hívogatják a számláló php-t. :)

(Jó móka az ajax is... :P )

2012. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor sem kerülheti el a pl a PHP-t.

Szerintem a kérdező még a PHP-ben sem lehet járatos. Akkor most külön még JavaScripttel is bajlódjon? Értem én, hogy szebb megoldás az AJAX, de előbb próbálja megoldani a problémát egyszerűbb módon.

2012. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!