Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan futtassam fel a blogom?...

Hogyan futtassam fel a blogom? A blog.hu-n?

Figyelt kérdés
Megcsináltam a blogot, és egy bejegyzést. Hogy jönnek majd a látogatók? Hogyan találnak rá? Azt gondoltam, hogy a blog.hu-n könnyebb lesz, hogy nézzék az oldalt, miközben olyan rossz oldalakat is néznek, hogy na..
2012. ápr. 11. 00:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tied nem olyan rossz, hogy na, akkor majd rátalálnak. De valószínűleg pont olyan rossz.
2012. ápr. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Ha az oldalad tényleg jó, akkor szépen lassan fel fog futni. Akik olvassák, azok megosztják az oldaladat közösségi oldalakon, email-ben, hivatkoznak rá más bloggerek, rátalálnak a Google-ban, stb…


Persze kicsit felgyorsíthatod a dolgot, ha:

- Kiteszed a blogbejegyzéseidet a közösségi oldalakon, hogy az ismerőseid tudjanak róla.

- Ha más bloggerek bejegyzéseire reflektálsz.

- Ha más bloggerek bejegyzéseihez hozzászólsz a blog.hu rendszerében. (Nem reklámozásra gondolok, az nagyon kerülendő! Csak arra, hogy hasonló témájú blogokat keresel és ott érdemben szólsz hozzá a tartalomhoz. Ha ott is jó, érdekes hozzászólásokat írsz, akkor a többi olvasó rá fog nézni a blogodra is.)

- A saját bejegyzéseidet lásd el címkékkel, válassz jó kategóriát és nevet a blogodnak.


Ennél tovább nem érdemes menni.


Egy blog felfuttatása nem 1-2 nap. Lehet, hogy hónapok kellenek, mire beindul a dolog.


Ha jó a blog, fel fog futni idővel. Ha nem, akkor akár reklámozhatod napi 8 órában is, sőt lehet, hogy a kattintások számát sikerül is feltornáznod, de valódi tetszést, visszatérő olvasókat nem fogsz vele szerezni.


#1 gyanúja is megfontolandó. Persze az ember a saját alkotásával, írásával sokszor elfogult, de érdemes objektív, a lehető legkritikusabb szemmel nézni a saját blogodat.


#1 gyanúja talán abból fakad, hogy ennél a kérdésfeltevésnél is érdekesen fogalmazol. Láthatólag a helyesírásod jó, ami manapság már lassan kivételes dolog, viszont a fogalmazás terén biztos, hogy van mit tanulnod. (Persze mindenkinek van tanulni valója, többek között például nekem is.)

Példák: A kérdés címe nem két mondat, hanem egy. Helyesebben: Hogyan futtassam fel a blog.hu-n létrehozott blogomat?

A „megcsinál” kifejezés nem túl szerencsés. Választékosabban is meg lehet ezt fogalmazni: Létrehoztam, elkészítettem, elindítottam, …

A „hogy na” is kb. egyenértékű azzal, hogy „nem tudom megfogalmazni”.


Persze ez a blog jellegétől is függ. Van olyan blog, ahol ez elfér, van, ahol viszont komoly hiba.



A téma is sokat számít. Ha énblogot csinálsz, azaz a veled történt eseményeket írod le, akkor ne is számíts nagy olvasótáborra. Leginkább a hozzád közel állók fogják olvasni, akik személyesen ismernek. Persze előfordulhat, hogy pár idegen is követni fogja az írásaidat, de ez annyira azért nem jellemző.


Ha viszont tematikus blogot akarsz vezetni, akkor törekedni kell arra, hogy kizárólag a témával foglalkozz. Sem az oldaladon, sem a bejegyzéseidben nincs helye olyan részleteknek, amelyek nem a kiválasztott témáról szólnak. A tartalmat nem szabad és nem is érdemes másolni, mert ez általában nem vezet sikerhez.

2012. ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most komolyan azt vártad, hogy egy bejegyzést írsz aztán az internetezők milliói abban a pillanatban telepatikus módon erről kapnak egy értesítőt és kattintanak is rá? :D


Ha egy érdekes témát boncolgatsz, minőségi cikkeket raksz fel, tökmindegy hol van az a blog népszerű lesz idővel, ha meg egy sz@rrakás akkor viheted akárhova akkor sem fogja érdekelni az embereket.

2012. ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!