Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a különbség egy HTML alapú...

Mi a különbség egy HTML alapú komolyabb programozói tudást igénylő oldal, és egy sima honlapszerkesztő program által készített honlap között?

Figyelt kérdés
Úgy értem egy laikus netezőnek feltűnik egyáltalán a különbség? Mi a különbség egyáltalán? Kinézet, gyorsaság? Bocs a láma kérdésért, de nem értek hozzá, és meg akarok tanulni weboldalt szerkeszteni, csak nem értem mi szükség a komolyabb tanulást igénylő Html programozást megtanulni, ha egy egyszerű webszerkesztővel is hasonló oldalt tudok alkotni, ami megfelel egy átlag netezőnek. Ne oltsatok érte, csak érdekel.

2012. ápr. 13. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szabad szemmel is látható, akármilyen jó is legyen a weblapszerkesztő, és akármyilen jól is értesz a progihoz, nem tudod ugyanazt produkálni mint egy profi programozó aki már ebből diplomázott.Vannak benne olyan dolgok amiket csak programozóként tudsz megszerkeszteni,pl.egy saját kézzel megírt progit php-ben mondjuk, vagy esetleg ha nagyon jól értesz a html-hez.
2012. ápr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Smartguy86 ***** válasza:
Ha azt nézed, hogy HTML, akkor pl az Adobe Dreamweaver ugyanazt nyújtja, mint ha megírnád manuálisan a html kódot. Ez csak megszokás kérdése. De a HTML eleve csak leíró nyelv, a CSS-el kiegészítve nyilván formázási lehetőségekkel. De ha egy valamire való oldalat akarsz, ahhoz nem elég pusztán a HTML nyelv, kell hozzá design elemeket gyártani (Pl Photoshoppal), aztán ha adatbázist kell kezelni (pl jelszavak/regisztráció), vagy kérdőívet, vagy esetleg automatikus e-mail küldést, az már bonyolultabb móka.
2012. ápr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

HTML tudás nélkül wysiwyg editorral szerkesztett lap garantáltan ronda és használhatatlan lesz, túl sok ilyen van már.

HTML nem programozási nyelv, csak egy leírónyelv, ami a dokumentum szerkezetét adja meg.

Egy profi weblapkészítő egyszerű szöveges editorban dolgozik (pl. Notepad++), mivel így ő maga írja a kódot, míg a grafikus honlapszerkesztők televágják a kódot mindenféle szeméttel.

HTML ismerete nélkül Pistike szintű oldalaknál jobbat SOHA nem fogsz csinálni. És igen, egy laikus is észreveszi! Mit gondolsz, miért költenek annyit a cégek, hogy profi legyen a weblapjuk?

HTML-t megtanulni nagyon könnyű, max egy hét. Hozzá veszed még a CSS-t, Javascriptet és esetleg PHP-t és akkor már csak gyakorlás kérdése és jó weblapot is csinálhatsz.

2012. ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2xSü ***** válasza:

Szimpla HTML esetén is lehetnek olyan dolgok, amelyeket egy honlapkészítő programban nem biztos, hogy észreveszel, de feleslegesen maradnak ott, míg ha kód szinten készíted, akkor tuti, hogy nem csinálsz ilyet.


Pl. félkövérré teszel egy szöveget, majd úgy döntesz, hogy még egy szót is mellette félkövérré teszel. Ilyenkor ugye simán el lehet követni ezt:

Legyen <b>ez</b> <b>a rész</b> félkövér.

Ha HTML-ben írod, akkor látod, hogy egy szóköz erejéig felesleges lezárni, majd újra nyitni a <b> taget, tehát így írod át:

Legyen <b>ez a rész</b> félkövér.


Meg millió egy eset van, mikor egy WYSIWYG szerkesztő által elkészített kód jóval nagyobb, kuszább, bonyolultabb, lassabb, mint amit egy jegyzettömbbel az ember előállít.

2012. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Smartguy86 ***** válasza:

Valamilyen mértékig igazat adok, szerintem egy szerkesztőt se jó úgy használni, hogy nem tudod, mi mit jelent a kódban. De példának okáért az abszolút pozicionálású elemeket, vagy a táblákat könnyebb átlátni úgy, ha grafikusan megjelenik a szemed előtt. Mert azért ember a talpán, aki egy többszörösen egymásba ágyazott táblát pl. el tud képzelni pusztán a kód alapján. Nem mondom, hogy lehetetlen, mert biztos nem az, ha valakinek van gyakorlata. De nem biztos, hogy mindenki éveket akar tölteni a gyakorlással egy árva notepadban.


Én pl azért szeretem a Dreamweaver-t, mert megnézhetem a kódot is és azt is látom, hogy hogy néz ki - realtime. Míg notepadnél mindig futtatni kell a böngészőt is, hogy lássam.

2012. ápr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!