Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom a legegyszerűbben...

Hogyan tudom a legegyszerűbben leellenőrizni (számolni), hogy más oldalakról hányan érkeznek a saját weboldalamra? Létezik erre egy egyszerű kódsor?

Figyelt kérdés

Nem a hosting szolgáltatóm által biztosított webstatisztikai programokra gondolok.


Szeretnék más oldalakon elhelyezni különböző bannareket, bennük az én oldalamra mutató linkekkel.

Szeretném megtudni, hogy melyik banner hatásosabb, illetve, hogy az egyes külső oldalakról (az ott elhelyezett bannarekről) hányan érkeznek az én oldalamra.


Az előzőektől függetlenül (+kérdésként) érdekelne, hogy milyen lehetőségeim vannak, ha egy számomra teljesen idegen weboldal látogatottságát szeretném megtudni, legálisan.



2012. máj. 13. 13:51
 1/3 zsomkovacs ***** válasza:

Ha tudod állítgatni a bannerjeid kódját, akkor megoldható, hogy a <domained neve>/index.php (a kezdőlapodra mutató link) típusú linkeket lecseréled <domained neve>/index.php?bannerid=<szám> típusúakra, ahol a <szám> helyére egy tetszőleges számot írsz, amivel a bannert indexeled. Ezt utána a $_GET[bannerid] kifejezéssel érheted el az oldaladról.


Ha nem tudod változtatni a címeket, akkor ha jól emlékszem, a Javascript tud használni egy history objektumot, amiből ki lehet keresni az előző oldal címét, de ez sokkal bonyolultabb, és lehet, hogy nem működik.

2012. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2012. máj. 16. 12:51
 3/3 anonim ***** válasza:

az első válaszolónak:

a kilensoldalon nem kifizetődő pénz jellegű dolgok ellenőrzésére(gondolom pénzt adsz neki amiért oda invitálja be a látogatókat...)

no

szóval van egy olyan dolog , hogy http_reffer.

a http_reffert és még a látogató IPcímét meg a dátum időt beírod egy táblába és voálá!

készen is vagy.

ebből tudod szűrni , hogy melyik oldalról és ki ment oda.

keresni is tudsz benne és ha túl sokszor megy oda (valaki) akkor szólhatsz a weblap üzemeltetőjének:

"ánye! nem kapsz lóvét mert csalsz!" vagy valami ilyesmi.


Szerk:

a google adsneesében is ezt használják.

2012. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!