Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudnám html-ben megolda...

Hogyan tudnám html-ben megoldani, hogy két kép egymás mellé kerülhessen?

Figyelt kérdés
Alapból ugyanis egymás alatt jelennek meg. Ugyanakkor mindegyik kép alá külön szöveget is szeretnék írni. Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 17. 23:04
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Ha csak most kezdted az ismerkedést a html el akkor táblázattal egyszerű 2x2 es táblázat fenti 2 cellába a kép alájuk a szöveg.

Ha kicsit finomítani szeretnéd a dolgot és persze bővíteni a tudásodat akkor olvass utána a CSS nek azzal némileg szebben de némileg komplikáltabban megoldhatod.

2012. máj. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, már csak az a kérdésem mi a html kódja, mert még nagyon kusza ez nekem.

Köszönöm szépen!

2012. máj. 17. 23:47
 3/8 Marczi ***** válasza:
51%

<table>

<tr><td>Egyik kép</td><td>másik kép</td></tr>

<tr><td>Egyik kép aláírása</td><td>másik kép aláírása</td></tr>

</table>

2012. máj. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

GuGu:


nem akarok belekötni, de miért lenne komplikált a CSS?

vegyük hogy kezdő és nem vágja a style-t, de ha megtanulja, összességében még rövidebb is (ha van más is az oldalon persze) :)

2012. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Amúgy régebben csináltam HTML weboldalt igen egyszerűt, de már jórészt el is felejtettem, nem volt rá szükségem. Most jól jött ez a segítség!

Még egyszer köszönöm szépen!

2012. máj. 18. 13:22
 6/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Igen igazad van ha megtanulja az jó sőt sokkal jobban használható mint a táblázatos megoldás.

Csak én abból indultam ki hogy egy gyors egyszerű válasszal indulunk, aztán ha tényleg érdekli még mindig utána olvashat a dolognak és megtanulhatja.


Ha már ismered a css-t akkor valóban nem komplikált, de ha valaki először találkozik a css-el akkor nem kicsit tűnhet komplikáltnak a táblázathoz képest. (már ha azt vesszük hogy ő csak 2 képet akart egymás mellé tenni)

2012. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

valóban, feltételeztem hogy akar is valamit vele

ha meg már itt tartunk ajánlanám ezeket:


[link]


hobbiból összepakolt videósorozatnak nem semmi :)

2012. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm .. többet is kaptam, mint reméltem... :) Igen hasznos és azt hiszem, ahogy haladok előre a képek, stb beillesztésekben, megpróbálkozom a CSS megoldással. Köszi szépen
2012. máj. 18. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!