Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szeretnék csinálni egy ingyene...

Szeretnék csinálni egy ingyenes böngészőben játszható játékot. Már rendelkezek kellő programozási alapismeretekkel, de nem tudom, hogy milyen játékot csináljak. Tehát szerintetek milyen egy jó netes játék?

Figyelt kérdés

A fentiekben írtam,hogy rendelkezek kellő programozási alapismeretekkel.

Ezek a következők: HTML, JavaScript, PHP, Java.



2012. jún. 1. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Mint pl. ikariam, gladiatus, bitefight, hackthat stb?
2012. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, regisztrálósat.
2012. jún. 1. 17:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Farmville szintű neveldének még van hely a piacon, csak mégtöbb, rengeteg animációval. Ehhez viszont lehet kellene Flash.
2012. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

vagy újítsunk, és flash helyett html5.

viszont a farmville szerű játékot szerintem is jobban kajálná a nép.

2012. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát a csinálhatod azt is, hogy "követed" a többieket, azaz a már felkapott játékokhoz hasonlóakat kreálsz, de lehet, hogy jobb lenne valami eredetivel előállni.

Pl.(nem tudom ismered e) de egy időben a doodle-jump egy nagyon felkapott játék volt, pedig olyan egyszerű a lényege, és a grafikája is a játéknak.

Aztán ttál felkapott lett a Minecraft, pedig ilyen rossz grafikájú játékot is rég láttam már..(tudom, hogy miért olyan az is, abba most ne menjünk bele)...

Szóval nem tudom mi ihlette meg ezen játékok készítőjét, de jó lenne valami újat csinálnod, és ahogy látom még az sem gond hogyha a grafika szintje esik "kicsit"

Pl: felkapott témák a : mászkálós, lövöldözős, összetett, stratégiai játékok. Valami olyasmit kéne amihez szinte minden nap fel "kell" lépni a játékra, mert gyorsan száll vele az idő és fejlődgetni kell, az hajtja az embert.

2012. jún. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ha Ikariam stílusút szeretnél akkor arra néhány millió forintot és legalább 1,5-2 évet fordíts. Kell egy animátor ember és még több programozó.

Én el kezdtem egyedül csinálni egy neveldét, és a programozását egyedül 1-2 hét alatt meguntam....


De a kérdésedre válaszolva szerintem ne farmos, repülős, harcos legyen. Legyél egyedi és készíts sajátot. Semmi értelme, hogy egy farmos online játékból legyen 6 féle.

2012. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én is valami olyasmire gondoltam, amiben fejlődni lehet, valamint stratégia jellegű. Ezen belül szeretném tudni, hogy mitől jó egy fejlődős stratégiai játék, valamint ha valakinek van valami konkrét ötlete azt is szívesen meghallgatom. Annak is örülnék, ha valaki csatlakozna hozzám, hogy együtt csináljuk a játékot. Én a programozói részt meg tudom csinálni, de a grafikában nem tudok jelentőset alkotni.

2012. jún. 6. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs pontos meghatározás arra, hogy egy stratégiai játék mitől jó. Szinte mindegyiknek meg van a maga "varázsa"...Age of Empires-hez hasonló játékokban az az élvezet amikor már elkészítetted a nagyobb hadseregedet és látod, ahogy a nagy hadtest lerombolja a környező falut...Vagy van a Runescape(.com) nevezetű játék amiben meg az a jó amikor akár csapatba vergődve, akár egyedül le tudod győzni az ellenségeket illetve az egyéb klánokat. A WOW, azaz World Of Warcraft egy mai napoig nagyon felkapott játék..arról nincs sok tapasztalatom milyen is, mert azt nem próbáltam még sosem..

Szerintem mivel age of empires játék csak egy pc-játék, nem regisztrálós, és te mint említetted olyat akarsz csinálni, szerintem vegyíthetnéd azzal a tervedet...Én egy viszonylag közepes grafikájú, hadsereg építős játéknak pl örülnék..Pl: az lenne a lényege, hogy klánok, falvak legyőzzék a másik falvakat...De ezt azért nem gagyi, runescape.com-os vagy maidmarian. com-os grafikában hanem mondjuk egy wow-hoz hasonló grafikával megoldva kéne megcsinálni...Csak szerintem ne menj el a fantasy irányába, mint a mai leggyakoribb játékok, hanem maradj hű a régi lovagi ruhákhoz, olyat csinálj, csak jó garfikában..Én tuti szertném, mert kipróbálhatnám kb milyen lehetett egy lovag szemszögéből a csata régen...

A grafikus kérdésedben pedig sajna nem tudok segíteni, én csak egy kommentelő "fogyasztó" vagyok, azaz csak ötleteim vannak és sajna nem konyítok az ilyesmihez, de remélem azért hasznos volt a komment 4. kommentelő :D

2012. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!

Viszont azt írtad, hogy vannak ötleteid. Ezeket megosztanád velem részletesen?

És szerinted ha nem egy középkori, lovagos játék lenne, hanem egy indiános, az jó lenne? És ha középkori lovagos, akkor legyenek benne középkori "hiedelmek", pl. boszorkányok, varázslat, sárkányok stb. ?

Várom további válaszaid.

2012. jún. 7. 15:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg csapódni egy fejlesztő csoporthoz, mindenkinek jobb lesz így.
2012. jún. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!