Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ti meddig tanultátok a honlaps...

Ti meddig tanultátok a honlapszerkesztést? Ti suliban tanultátok vagy otthon?

Figyelt kérdés
A kérdés azoknak szók akik igen profi szinten értenek hozzá, tehát nektek mennyi idő volt megtanulni? Illetve bonyolult volt nagyon? Szóval erre lennék kíváncsi, mert szeretnék én is erről tanulni, illetve ezt szeretném a szakmámnak tudni. Engem nagyon érdekel ez, és a matekkal sincs gondom (csak mert úgy tudom hogy valamennyire ez is kell hozzá). Számítástechnikai szakközép iskolába járok, de itt még nem tanulunk erről ennyire elmélyülten. Szeretnék elvégezni egy Fősulit/Egyetemet (informatikai szakon). Itthon már próbáltam elsajátítani a weblapszerkesztés fortélyait, de itt azért nem olyan könnyű, így hogy nincs aki elmagyarázza, megmutassa. És egyáltalán, keresett szakma ez a weblapszerkesztő (én úgy tudom hogy igen)? Versenyképes jövedelmet biztosít?

2012. jún. 1. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. Jelenleg is tanulom, 1 hónapja kezdtem.

2. Otthon.

3. Ugye még nem tanultam meg, erre még nem tudok válaszolni.

4. Van olyan része ami bonyolult, alapvetően nem.

5. Igen, keresett.

6. Ha nem csak egy helyen dolgozol egyszerre akkor valószínűleg igen.

2012. jún. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Matek szerintem nem kell hozzá,annyira. Profi én se vagyok. Itthon tanultam, amit infos középsuliban tanultuk weblapszerkesztés név alatt az semmire sem jó, vagy talán nagyon kevés dologra(lehet csak az én sulim szar)
2012. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pityeeesz ***** válasza:
100%

komolyabb programozáshoz kell a matek, normális fősulin/egyetemen akarsz tanulni oda meg pláne kell.

Én fél év alatt sajátítottam el a webprogramozást, persze előtte már volt tapasztalatom programozás terén, de ez egy folyamatos tanulás, mert mindig vannak újabb technológiák, meg mindig lehet bővíteni a tudást.

2012. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Html-t és php-t tanulom! Adobe DreamWeaverrel is dolgozok!

Suliban és otthon is tanulom!

2012. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De a konkrét webprogramozásnál mikor jön elő a matek? Még soha nem láttam ilyesmit, azért kérdezem.
2012. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még jöhetnek! :D Amúgy az nem probléma hogy folyamatos tanulás, mert ez engem érdekel szóval szívesen tanulnám. Fősulira szeretnék menni, matekkal semmi gondom 5-ösvok belőle.
2012. jún. 1. 20:27
 7/13 anonim ***** válasza:
2 éve ismerkedek vele (temészetesen nem folyamatosan), most kezdtem el a JavaScriptet és a php-t. Még én sem tudok profi szinten weblapot készíteni, de remélem, hogy mire elkezdem a középsulit, minden menni fog. :D
2012. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nos én is küldök egy választ a kedvedért :)

-A kérdés azoknak szók akik igen profi szinten értenek hozzá, tehát nektek mennyi idő volt megtanulni?

ez a kérdés nekem szól és nekem a PHP MYSQL HTML JS CSS VBS(ezzel nem mentem semmire se) összesen 563 napomba került...(több mint egy év de kevesebb mint 2)

-lletve bonyolult volt nagyon?

"és a matekkal sincs gondom"

elméletileg nem a metek itt a lényeg hanem a logika!

Ja és otthon tanultam óránként 200FTt fizettem a tanáromnak...(asszem 120 óráért fizettem neki!),


Ha kell egy kis segedelem akkor írj PMET!


UI:

szerintem ne interneten tanulj meg ilyen dolgokat mert sokszor be fürödhetsz vele!

2012. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
folyamatosan tanulom már 4 éve magamtól.
2012. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

22 évés vagyok, jelenleg Ausztriában dolgozok, de voltam már Kanadában is és dolgoztam már itthon is. A weblapkészítés nagyon szép, tetszetős kis dolog nem is túl nehéz ,főleg a HTML(5), és a CSS. Legelőszőr szerintem ezekkel kell megbarátkozz, mivel ezek csak olyan kódokból állnak amiket meg kell tanulj, hogy melyik mit jelent és már megy is a dolog. És az igazsság az, hogy ha fogsz egy CMS rendszert és rádobod kész az oldalad, PHP tudás nélkül! Ezért is van az, hogy minden 7. embernek van weblapja. Én 16-7 évesen kezdtem el, és legelőszőr a design-al foglalkoztam. Ezekhez el kell sajátítottam a Photoshop, Illustrator, After Effects, Flash, InDesign, Maya, Cinema4D kombót. Ezekből a WebDesigner szakmához a Ps + Ai + Flash + vmilyen 3D program fog kelleni, a többit hobbiból szerettem meg :D. Ezek + a CSS profi szintű használatával eltudsz helyezkedni.

Magyarországon így max. havi bruttó 250e FT-t tudsz keresni egy 8 órai állásban prémiumokkal együtt. Ezekhez hozzá jönnek még a "fekete" melók amivel max. 500e-re tudod kiegészíteni a fizetésed. Nálunk nehéz ilyen állást találni. Kevésbé keresettek.

Kanadában ezzel a módszerrel max. havi bruttó 550e FT-t tudsz keresni egy 6-8 órai állással prémiumokkal együtt. Ezekhez hozzá jönnek még a "fekete" melók amivel max. 900e-re tudod kiegészíteni a fizetésed. Ezek az állások Kanadába közepesen keresettek. (26 állás volt amiből választhattam abból 17re hívtak vissza.)

Mégegyszer mondom 16 évesen kezdtem otthon a suli csak a végzettség miatt volt fontos, egyébként az otthoni tanulás ér a legtöbbet! Ezekhez az embernek kell lennie vmi hobbi weblapja amin gyakorolhat, marketingezhet (komolyan kell venni!), és így folyamatosan tud tanulni, és követni tudja az informatika fejlődéseit (pl.:CSS - CSS3).

Közben megbarátkoztam a PHP -val és a Js -el. Ezeket már komolyan kell tanulni, mivel ez már a programozás alapja. Érdemes suliban megtanulni, (de nekem nem volt lehetőségem, ezért otthon tanultam). Ezzel már kicsit jobban el lehet helyezkedni, kb fentebb említett bérért.

Nagyon fontos tipp:

1. Ha megteheted menj ki! Ausztria a legjobb választás, mert közelvan és nagyon magasak a bérek. Ha környezetted engedi (rokonok, stb) szerencsét próbálhatsz a tengeren túlon is, ha nem tetszik a német.

2. Dolgozz nagy cégeknél! Tévhit az, hogy széthajszolják az embereket. (Erről bővebben majd lejjebb írok) És sokkal nagyobb a bér.

Ezek után rájöttem, hogy a világ legjobban kereső állása ( [link] a szoftver fejlesztő. Szeretem a programozást, nekem találták ki :D. Én a C# nyelvet ajánlom (ezen dolgozok én is), de C++ -al is nagyon sokra viheted. De ezt már tényleg suliban kell tanulni. Jelenleg Ausztriában dolgozok a Microsoftnál napi 4 órában 890e. FT -ért prémiumok, fekete-melók nélkül. Napi 4 óra egyáltalán nem sok, igaz vannak nehezebb rövidebb határidejű projektek, de mivel átlag egy melón 200an dolgozunk, a társak rugalmasságával és kedvességével megoldható :D.

Nagyjából ennyi. :D

HB.

2012. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!