Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Javascripttel szöveget lehet...

Javascripttel szöveget lehet beolvasni külső szöveg file-ból?

Figyelt kérdés

#javascritp
2012. jún. 14. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet, mivel a javascript kliens oldalon fut, a kliens gépéről meg nem olvashatod be a fájlokat, hiszen több, mint valószínű, hogy nem rád tartoznak...
2012. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
képet lehet beolvasni
2012. jún. 14. 08:39
 3/9 anonim ***** válasza:
2012. jún. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,nem próbáltam,csak találtam..
2012. jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha egy kép az interneten elérhető, azt be tudom illeszteni a html dokumentumomba. Egy kép asszem bonyolultabb, mint egy szöveg. Ha szöveg elérhető a neten, azzal ugyanezt nem lehet megcsinálni valahogyan?
2012. jún. 14. 09:36
 6/9 anonim ***** válasza:

A te problémádra a legcélravezetőbb megoldás az Ajax. Nagy előnye, hogy a kérések háttérben történnek, és így a teljes oldal újratöltése nélkül tudod a szerver által visszaküldött információkat betölteni.

Gondolom a JavaScript nem az erősséged, ezért tudom ajánlani ezt:

[link]

2012. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy az utolsó hozzászólásodra is válaszoljak, be lehet olvasni más honlapok tartalmát PHP-vel.

[link]

Ha a beolvasás megvan, akkor a stringkezelő függvények segítségével már ki is tudod szedni a neked fontos részt.

2012. jún. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most komolyan mondjátok, hogy html képet be tud olvasni, de szöveget nem, és még a javascript se segít?
2012. jún. 14. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha megfelel, hogy a teljes lap megjelenik a honlapodon, akkor tedd azt mondjuk iframe-be.

Az Ajax pedig valójában JavaScript, tehát JS megoldás is létezik.

Egy képet beszúrni egy másik honlapról hivatkozva teljesen más tészta, mint egy weboldalról konkrét szövegrészt megjeleníteni. Ehhez szerveroldali programozási ismeretek kellenek, hogy meg tudd határozni, hogy pontosan mi is jelenjen meg a te honlapodon, és még arra is fel kéne készíteni a kérdéses scriptet, ha lehetséges, hogy az adott honlap nagyobb mértékű megváltoztatása mellett is tovább működjön normálisan.

2012. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!