Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Más weboldaláról lementett...

Más weboldaláról lementett képeket engedélykérés nélkül feltehetek-e a saját weboldalamra?

Figyelt kérdés
Jogi értelemben kérdem. Tájképekre gondolok és szépen berendezett lakások fényképeire. Csak illusztrációként.

2012. jún. 26. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Oldalanként változó. Az oldalon biztos fel van tüntetve hogy milyen feltételekhez kötött az képek átvétele. Valahol szabadon lehet, valahol forrást meg kell jelölni, valahol fizetni kell érte.
2012. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeket a feltételeket hol keressem? Ezek szerint ha nem találok olyan oldalt, ahonnan engedélyezett ,hogy átmásoljak pl. egy holdközeli fotót, akkor ki kell mennem a világűrbe és készítenem egyet magamnak? Elnézést az eltúlzott példáért.
2012. jún. 26. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:

# 2

Ne legyél már debil. Felmész az oldalra ott szétnézel, általában látható helyen feltüntetik. Ha nem akkor írsz egy e-mailt nekik hogy mik a feltételek. Attól mert valami az interneten publikálva van attól még nem lehet szabadon szétlopni. És hidd el jobban jársz ha utána nézel és nem raksz ki olyat amit nem lehet minthogy pár év múlva milliókat követeljenek rajtad. Volt már rá precedens nem egy.

2012. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. jún. 26. 20:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, és tényleg debil vagyok, amiért a legegyszerűbb megoldás eszembe sem jutott, azaz, hogy beüssem a keresőbe, hogy "ingyenesen letölthető képek". Még itt is van, amiről később kiderül, hogy fizetős, de ami nekem kell, azt megtaláltam.
2012. jún. 27. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!