Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet az űrlapnál megolda...

Hogy lehet az űrlapnál megoldani, hogy (többi lent)?

Figyelt kérdés
Szóval a problémám az, hogy készítek egy weboldalt, és szeretnék rá egy űrlapot tenni a <form action="mailto:..."> kóddal, vagyis hogy egy e-mailcímre küldje a kitöltött űrlapot. De az a baj, hogy az ékezeteket nem jeleníti meg, hanem fura karaktereket használ helyette, pl. a Küldést így írja: "KĂƒÂĽldĂƒÂˆs". Hogy lehetne megoldani, hogy rendesen megjelenítse az ékezetes betűket is? Köszi előre is a hasznos válaszokat.

2012. aug. 3. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit tanulj még HTML kódot. Manapság illik minden weboldalt UTF8-ban kódolni és mint olyat, ezt jelezni a fejlécben is:


<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=utf-8" />


Ezen kívül form adatot közvetlen email címre küldeni dedós módszer, kb. senki nem fogja így használni az űrlapot. Keress hozzá rendes form mailert.

2012. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy megoldás küldésre:

[link]

2012. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
fú köszi szépen 2., nagyon jó a link, ilyet kerestem de nem találtam sehol!:D 1. válaszoló, azért már viszonylag jól értek a html-hez, csak ez az űrlap fogott ki rajtam h a karaktereket nem mutatta, de azért neked is köszi!
2012. aug. 3. 18:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!