Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Minden új HTML lapot doctype...

Minden új HTML lapot doctype megadásával kezdem, a különböző böngészők eltérő megjelenítésének kiküszöbölésére (gondolok itt pl. az IE box modelljére. ). Mi történik, ha ennek ellenére hibát vétek a kódban, tehát nem lesz valid?

Figyelt kérdés
'<! DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1. 0 Transitional//EN" " [link] org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional. Dtd">' - ezt szoktam beírni.

2012. aug. 21. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Addig próbálgatod, amíg ugyanúgy nem néz ki mindenhol. Nekem például tegnap hiányolta az IE a float attribútumod, de a Firefox anélkül is megértette volna...


Javascripttel megadhatod, hogy a kód melyik része töltsön be, ha a böngésző IE, Firafix, Safari, stb..., így mindegyikkel kompatibilis lesz.

2012. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, de én konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy a böngésző hogyan válaszol arra, ha doctype megadása ellenére invalid kódot írok. Tehát ha mondjuk zárótag nélküli tag-eket perjel nélkül (például: <br /> --> <br>, <input /> --> </input>) írok. Nem veszi figyelembe, vagy mi?
2012. aug. 22. 00:41
 3/6 Drone007 ***** válasza:

A böngészők önmagukban nem vizsgálják a validitást, mindenképpen megpróbálják megjeleníteni a kapott kódot.

Egyes böngészők jobban kezelik az invalid kódokat (chrome, ff), mások kevésbé, és vannak, amik a valid kódokat sem mindig értelmezik helyesen (ie).

2012. aug. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Pártatlan tagoknál semmi, kapsz néhány warrningot.

Azonban ha páros tagoknál véted el valamely tag lezárását, megnyitását, úgy megpróbálja a parser javítani. Jellemzően az inline elemet az első őt követő blokkszintű elem előtt lezárja, majd utána újranyitja... majd így folytatja amíg az inline szülőjének tartalma véget nem ért.


De ettől a DTD nem változik további elemeknél. Az IE azonban gyakran quirksmode-ba válthat.


Pl. ha a doctype előtt egy sor komment van, (bizonyos karakterkódolásoknál bármilyen witespace is elég)

2012. aug. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
whitespace*
2012. aug. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most már megnyugodtam! : DDD
2012. aug. 23. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!