Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Rtlmosthoz hasonló weboldalt...

Rtlmosthoz hasonló weboldalt hogyan készítsek? (lent)

Figyelt kérdés

filmeket akarok rátölteni.

hogyan kezdjek hozzá?mi szükséges hozzá?szerver?


ja és a youtubeon hány gigáig tölthetek fel videót?


2012. aug. 24. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bele se kezdj, mert a szerzői jogok megsértése miatt nem lenne hosszú életű. (és elég keményen meg is ütheted vele a bokád)
2012. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a mónika show meg a joshi bharaton már nincs szerzői jog mert megszűnt.


youtubera hány gigáig tölthetek fel videót?mekkora a tárhely?

2012. aug. 24. 16:05
 3/8 Golan Trevize ***** válasza:
64%
Neked se a jogban, se a számítástechnikában nincs meg az elvárható minimális tudásod ehhez.
2012. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Én is így gondolom, csak nem akartam ennyire nyersen mondani.
2012. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne is próbálkozz ezzel, igaza van a válaszolóknak!


De csak, hogy a kérdésre is válaszoljak:

Ehhez már kell szervert, mivel a videókat tárolni kellene ugye.

A youtube-ról linkelgetéssel is megoldható, de ott ha felteszel pár jogvédett cuccot, előbb-utóbb letiltanak és akkor buktad.


A videók minőségétől és mennyiségétől függően pártól, a szükséges tárhely méret pár gigától, több teráig terjedhet. Ez nem olcsó dolog.

Egy szerver bérlése sem olcsó dolog, de ez elég speciális dolog, vagyis neked kellene egy gépet venni.

Egy alkalmas kis kütyü alsó hangon is 500.000-nél indul, a vinyók nélkül, de inkább a milliós árat közelíti. (A videók konvertálása elég erőforrás igényes.)


Erre jön még a több, vinyó, lehetőleg RAID-be kötve. (Vagyis többet is be kell szerezni, a méret nem adódok össze teljesen és persze tartalékba is kell pár.)


Plusz akkor ehhez jön még, hogy a szervert be kell rakni egy szerverterembe.

Legalább gigabites kapcsolat kell, ez olyan 20-40.000 között van. (Kapásból amit találtam az mondjuk 44.000 volt.)

De persze a videó stremelés nagy sávszélességet eszik, tehát kapásból több is kellene ennél!


Na meg ugye ha jön sok felhasználó, akkor egyre több és több gép kell.


Alsó hangon egy ilyet beindítani csak LEGALÁBB 1 millió forint kellene és ebben még akkor nincs benne az, hogy a rendszert magát is meg kéne csinálni.

Mivel sok technológiát érint, maga a rendszer szintén 1-2 milla lenne, ha profi cucc kell. (Ugye itt már csak a php kevés, kell megfelelő konvertálás, meg nem ártana a szerver beállítást is profikra bízni és ott a karbantartás is.)

Szóval az induló tőke jobb lenne 10 milla körül.


Még mindig érdekel a dolog?

2012. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

16:08

16:09


ba**meg honnan tudod hogy nincs meg a tudásom,én 5 éve rögzítetettem a mónika show felvételeit.

mivel már megszűntek így nincs joga az rtl klubnak letörölni.képzeld szakembert kérdeztem ki.

még hogy nincs tudásom??

2012. aug. 25. 08:27
 7/8 A kérdező kommentje:
első és 19:57 köszönöm az értelmes válaszokat!ment a pont.
2012. aug. 25. 08:28
 8/8 A kérdező kommentje:

amúgy azért akartam szerveres weboldalt készíteni mert nem tudtam hogy a youtubera hány gigáig lehet feltölteni.

már meg van a weboldal már csak be kell illeszteni a videókat!

2012. aug. 25. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!